REKLAMA

Příjemné studentské bydlení na 7,2 m²

Studentská rezidence Cubity v německém Darmstadtu byla představena v soutěži Solar Decathlon Europe 2014 ve Versailles, Francie. Nabízí modulární a přemístitelné bydlení pro 12 studentů na celkovém prostoru 16 x 16 m. Díky využití obnovitelných zdrojů energie pavilon splňuje normu Plus-Energie.
CUBITY, studentská residence s Plus-Energy standardy, prezentována na 2014 Solar Decathlon Europe, Copyright: Thomas Ott

Dvanáct kostek je seskupeno do dvoupatrové budovy kolem centrálně umístěného společenského prostoru. Tento prostor je velkoryse řešený, protože společenské aktivity u studentů převažují (společné vaření, párty či relaxace).

Podlahy dvoupatrového pavilonu jsou vytápěny pomocí suchého systému Uponor Siccus, zatímco dvanáct „spacích kostek“ je vytápěno a chlazeno pomocí kazetového stropního systému Uponor Comfort Panel HL.

Každá kostka je vytápěna/chlazena pomocí Uponor HL Comfort panelu. Panely jsou integrovány v podhledovém  stropu s roztečí 62,5 cm. Aktivní panely pokrývají plochu v kostce 3,5 m2 , výkon vytápění je 350 W a výkon chlazení 320 W.

Panely v režimu vytápění operují s maximální teplotou topné vody 36°C a teplotou vratné vody 34°C.  V režimu chlazení operují s teplotou 15°C popř. 17°C.

Odpadní vzduch z cca 4 m2 obytného prostoru je také používán pro vytápění a chlazení.

Tři panely jsou vzájemně spojeny do série a následně připojeny na páteřní rozvod Tichelmann, který je vytvořený z vícevrstvé kompozitní trubky Uponor Uni Pipe PLUS 20 x 2.0 mm. Pokojová teplota v místnosti může být nastavena individuálně pomocí zónové rádiové regulace Uponor DEM 24 V.

Uponor, s.r.o.

logoNa Radosti 413
155 21 Praha 5 - Zličín

telefon: 233 313 844, 233 313 847
e-mail: info-cz@uponor.com

web: www.uponor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist