REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

VIDEO - instalace větrání s rekuperací v rodinném domě v Praze

Nucené větrání s rekuperací tepla je přirozenou součástí energeticky úsporných novostaveb. Je ale také dostupným řešením dostatečné míry větrání v rekonstruovaných a zateplených rodinných domech. Realizaci nuceného větrání s větrací jednotkou Zehnder jsme navštívili s kamerou.
VIDEO - instalace větrání s rekuperací v rodinném domě v Praze

V druhé polovině devadesátých let se manželé rozhodli pro stavební úpravy svého domu, kromě úpravy dispozice šlo zejména o zateplení obvodových stěn a výměnu oken. Dodatečná tepelná izolace 12 cm a nové výplně otvorů s izolačním dvojsklem spolehlivě vyřešily riziko chladných stěn, povrchové kondenzace a případného růstu plísní. Po realizaci těchto opatření však ani časté nárazové větrání okny spolehlivě a dlouhodobě neřešilo vysokou vlhkost vnitřního vzduchu a koncentraci oxidu uhličitého, tedy klíčové parametry, které majitel domu průběžně měří a které zejména ovlivňují kvalitu vnitřního prostředí.

V posledních letech se přidaly respirační problémy paní majitelky, což byl jednoznačný impulz k rozhodnutí něco s vnitřním prostředím domu dělat. Manželé se rozhodli trvale vyřešit vysokou vlhkost způsobenou jednak stavebním řešením domu ve vztahu k pozemku a okolnímu terénu a jednak nedostatečnou mírou větrání po zateplení domu a výměně oken. Rozhodli se pro instalaci nuceného větrání s rekuperací tepla od firmy ZEHNDER.

Montáž větrací jednotky provedla V+T Mat s.r.o. pana Miloše Majera, certifikovaná firma pro montáž jednotek ZEHNDER. Jednotka je umístěna v technické místnosti domu, odkud je vedeno potrubí pro odvod znečištěného vzduchu z kuchyně, koupelny a WC a pro přívod čerstvého vzduchu do obývacího pokoje a ložnice.

Celou reportáž najdete na TZB-info.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Co je podtlakové větrání, jak funguje a kdy se používá

Co je podtlakové větrání, jak funguje a kdy se používá

Tento způsob výměny vzduchu, tedy větrání zná a používá prakticky každý z nás. Na toaletách hotelů nebo škol je při využití zapnut malý odtahový ventilátor. V panelových domech je obvyklý společný centrální ventilátor na střeše, odtahující vzduch ze všech koupelen a WC při sepnutí požadavku na větrání z jakéhokoliv…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA