REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Trendy kuchyní pro rok 2024: nové inspirace

Chystáte se rekonstruovat kuchyni? Možná jste si ani neuvědomovali, že design kuchyně také podléhá módním trendům, o kterých se vyplatí mít přehled. S interiérovým designem se to naštěstí nemá tak jako s oblečením, neplatí zde, že se trendy střídají na čtvrtletní bázi.
Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Avšak pravdou je, že pokud je vaše stávající kuchyně dvacet let stará, některé prvky už jsou hudbou minulosti a v nové kuchyni byste se jim měli vyhnout. Nemáme zde na mysli jen estetické kritérium, ale také funkční. Píše se rok 2024, doba se zrychlila, v kuchyni chceme přípravou jídel a úklidem trávit méně času. Přinášíme sedm zajímavých inspirací pro kuchyni, která bude lahodit oku a kde je vše na svém místě.

Indukční sporáky urazily kus cesty

Indukční deska, to je vynález starý 100 let, takže nic nového pod sluncem. Dlouho však byly ve stínu plynových či elektrických sporáků. Nutno říct, že technologie ušla pořádný kus dopředu a dnes jsou smazány snad všechny nedostatky. Dávno neplatí, že jsou přemrštěně drahé a hlučné. A že na ně musíte mít speciální nádobí? Vystačíte si s hrnci a pánvemi z oceli a litiny, což jsou dnes materiály, které zákazníci upřednostňují. Na indukční desku můžete postavit dokonce i smaltovaný hrnec. Staré keramické nebo hliníkové nádobí použít nelze, ale asi jej oželíte, když si uvědomíte, kolik energie indukční deska ušetří a jak rychle ohřeje vaše jídlo.

Zdroj: Shutterstock

Sortery nemají chybu

Některé předměty hyzdí jinak dokonalý vzhled kuchyně. Starý koš přetékající odpadky k nim bezesporu patří. Tak se jej zbavte a pořiďte si raději sorter. Že nevíte, o co jde? Je to moderní odpadkový koš, který je možné ukrýt do kuchyňské skříňky. Sortery se montují přímo na vnitřní stranu dvířek skříňky nebo na výsuvný systém, tudíž se koš otevírá současně se skříňkou. Sorter se skládá z několika oddělených nádob, takže je třídění odpadu pohodlné a efektivní. E-shop SANITINO nabízí sortery s aktivními uhlíkovými filtry zabudovanými ve víku. To znamená konec odpudivým zápachům. Jednou pro vždy.

Dřezy rovnou s baterií

Dřez a kuchyňská baterie, to je přirozené centrum kuchyně. Tyto dva prvky spolu musí báječně funkčně i esteticky ladit. Proč je tedy rovnou nekoupit společně, v praktickém funkčním setu? SANITINO nabízí kuchyňské sety předních výrobců, jako jsou Alveus, Grohe či Franke. Vždy je možné vybrat si jednodřez i dvoudřez, z nerezu, granitu nebo tectonitu. Pestrý je také výběr designových provedení.

Zdroj: Shutterstock

Retro? Ano, doplněné o moderní technologie

Někomu moderní minimalismus nevyhovuje. Za skutečně krásnou kuchyni považuje tu, jako pamatuje u své maminky nebo babičky. Přední světoví výrobci pamatují i na tyto uživatele a do nabídky zahrnují kuchyňské baterie, dřezy, spotřebiče i nábytek ve stylu retro. Po funkční stránce přitom jde o výrobky 21. století se vším všudy. Pokud zvolíte keramický dřez, můžete se spolehnout na vysokou pevnost a kvalitní povrchovou úpravu. V případě dřezových baterií s neodolatelně zdobenými kohoutky si určitě můžete zvolit z výrobků, které mají otočné ramínko nebo perlátor. Tedy technologie, které obdivujeme u moderních kuchyňských baterií a které přinášejí pohodlí při užívání nebo nižší spotřebu vody.

Granit má své mouchy

Granit má pověst přepychového materiálu, takže se mnoho uživatelů přirozeně poohlíží právě po mramorových dřezech. Většinou si to ale rozmyslí. Odradí je cena, vysoká hmotnost, a hlavně náročná údržba. Zachovat přírodní texturu granitové desky, to dá kus práce. Existují ale alternativy. Takový tectonit nebo už zmíněná keramika vypadají rovněž úchvatně a údržba je mnohem snazší.

Chytře řešený úložný prostor

V kuchyni musí mít vše své místo. Ano, můžete nechávat koření v sáčcích, jak jste je koupili v obchodě, ale mnohem lépe vypadá, když je umístíte do elegantních kořenek. Také rýže, mouka nebo sušené ovoce si zaslouží svoje speciální dózy. Otázka je, kde na tolik doplňků brát místo? Řešením je prakticky řešený kuchyňský nábytek. Maximum prostoru nabídnou horní kuchyňské skříňky až do stropu, užitečné jsou také poličky nebo interiérové regály.

Barvy

Stejně jako se tenisté na grandslamových turnajích už dávno neoblékají jen do bílé, tak ani kuchyně už nemusí být bílá. Právě naopak, pro rok 2024 platí, že v kurzu jsou pastelové barvy. Pudrově růžová, šedá, hnědá nebo mentolová: tyto odstíny působí velmi pozitivně. Najít kuchyňské doplňky v těchto barvách není problém, ale dnes už můžete pořídit barevné i spotřebiče, dřezy nebo kuchyňské baterie.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

zdroj: SANITINO s.r.o.

Keramické dřezy odolají i vysokým teplotám

Už vás nebaví váš nerezový kuchyňský dřez? Vyzkoušejte keramiku. Je elegantní a vydrží ve vaší kuchyni téměř vše. Podívejte se na výhody keramického dřezu.

REKLAMA