Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Lindab SolarRoof 2.0 - solární střecha se stylovým vzhledem

Majitelé domů si nyní mohou na své střeše splnit svou touhu po energeticky úsporném a funkčním solárním systému v moderním a stylovém střihu. Střešní systém Lindab SolarRoof 2.0 již tradičně spojuje eleganci krytiny SRP Click ve skandinávském stylu s diskrétními solárními panely. Díky vývoji a průběžnému testování je nový solární systém SolarRoof 2.0 dvojnásobně účinným zdrojem energie než dříve.
Zdroj: Lindab

Nová střecha Lindab SolarRoof 2.0 je kvalitní střešní krytina od společnosti Lindab vybavená diskrétním solárním panelem s působivým výkonem. Jedná se o plechovou střechu s novým typem integrovaného solárního panelu v jednom výrobku.

Tyto odolné a udržitelné střechy jsou výsledkem švédského inženýrského know-how a skandinávského designu použitého i v České republice. Střecha Lindab se tak může opřít o zkušenosti se severským klimatem, díky kterým domu poskytne dlouhodobou ochranu před povětrnostními vlivy.

Střešní profil ze švédské oceli Lindab SolarRoof 2.0 se dodává v různých barvách. Zdroj: Lindab

Nový typ solárního panelu s jedinečnými vlastnostmi

Nová střecha Lindab SolarRoof 2.0 se skládá se zákazníky oblíbených střešních profilů, které jsou vybaveny novým typem solárního panelu s působivými vlastnostmi. Panel má tloušťku méně než 3 mm. Je pružný a snadno se přizpůsobí povrchu. Dodává se v matné úpravě. Díky svým flexibilním vlastnostem je vhodný jak pro rodinné domy, tak pro větší budovy. Solární panely se vyrábějí v Evropě – a na rozdíl od běžných solárních panelů, které váží 20 až 30 kg na m2 – se mohou pochlubit vahou pouze 2,5 kg na m2.

Solární panely Lindab jsou připevněny pomocí speciálně vyvinutých lepících pásků. Jejich uchycení proto neporušuje hydroizolační vrstvu, ani nezachycuje vítr tak jako klasické solární panely. Záruka na výrobek je 10 let a záruka na výkon ne nižší než 85 % špičkového výkonu je dokonce 25 let.

Zdroj: Lindab

Kompletní střecha se snadnou instalací

Vzhledem k tomu, že solární články tvoří integrovanou součást střešního profilu, je instalace solární střechy Lindab stejně jednoduchá jako u dalších standardních střešních profilů společnosti Lindab. Systém SolarRoof 2.0 se dodává jako krytina Seamline se stojatou drážkou (LSP), která poskytuje nejvíce kilowattů na metr čtvereční a kterou může instalovat pokrývač.

Variantou je také takzvaná „zacvakávací“ střecha (Click), kterou dokáže připevnit nejen pokrývač, ale přímo i majitel domu. V takovém případě kromě samotné instalace kabelů a elektrické instalace nevznikají žádné další náklady na zabudování. Lindab SolarRoof 2.0 se nabízí včetně dodání střídačů a baterií.

Zdroj: Lindab

Lindab SolarRoof 2.0 v praxi

Lindab SolarRoof 2.0 je flexibilní řešení, které lze přizpůsobit téměř každé střeše. Například na fotografii níže má dům jednu řadu dvoumetrových panelů a dvě řady třímetrových panelů na střeše o rozměrech 19,5 × 8,4 metrů. Celkový výkon je 20,7 kWp.

Lindab střešní krytiny

logo
Lindab Sales CZ s.r.o.
Logistická 102
27351 Pavlov

telefon: 724 089 836
e-mail: info@lindab.cz

web: www.lindab.cz, www.lindabstavby.cz, www.lindabstrechy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Lindab střešní krytiny

Rekonstrukce střechy stoleté chalupy na Šumavě

V krásném prostředí Národního parku Šumava provedl Lindab rekonstrukci střechy staré chalupy ze začátku minulého století. Chata se nachází v nadmořské výšce 930 metrů nad mořem.

Zdroj: Lindab

Lindab: stavby z kvalitní oceli se špičkovým servisem

Ocel je univerzálním stavebním materiálem. Charakterizuje ji pevnost, odolnost, trvanlivost, všestranné použití a ekonomická výhodnost. Z oceli jsou montovány konstrukce mrakodrapů, mostů, bytových domů i komerčních center. Se stavebními komponenty a systémy z kvalitní švédské oceli má…

Zdroj: Lindab

Elegance, kvalita, úspora a zelená elektřina v jednom. Se střechami Lindab nemusíte dělat kompromisy

Z vysokých cen energií má těžkou hlavu v současnosti asi každý, kdo zvažuje výstavbu nového domu nebo se odhodlá do jeho rekonstrukce. Pokud hraje roli i odpovědný přístup k životnímu prostředí, nemusí jít o snadné rozhodování. Jako jedno z dostupných a funkčních řešení se při stavbě či rekonstrukci nabízí moderní…