REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Pozvánka na výstavu stavebních strojů v Brně, demonstrační veletrh

Jedinečná přehlídka strojů a zařízení přímo v prostorách vápencového lomu.
Demonstrační veletrh stavebních a těžebních strojů v Brně, foto Těžební unie

Těžební stroje, nakladače, drtičky, třídičky i recyklační technika. Tak neobvyklé exponáty nabídne veletrh EXPO Lesní lom, který se uskuteční od úterý 13. června do čtvrtka 15. června pod širým nebem přímo v prostorách vápencového lomu nedaleko brněnské čtvrti Líšeň. Jedinečná přehlídka strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví je vhodná nejen pro profesionály v oboru, ale i pro širokou veřejnost, která běžně nemá možnost seznámit se s těmito technologiemi na vlastní oči. Již 13. ročník mezinárodního demonstračního veletrhu přivítá na šest desítek vystavovatelů z celého Česka i ze zahraničí.

„V době, kdy máme celý svět na dosah ruky pomocí chytrého telefonu či umělé inteligence, nám může připadat, že těžba a zpracování surovin patří do minulosti a už je nepotřebujeme. Ve skutečnosti je to naopak. Naše závislost na využívání přírodních zdrojů i nadále stoupá, a dokonce je i nezbytnou podmínkou pro rozvoj všech moderních oborů včetně obnovitelných zdrojů energie či akumulace. Z tohoto důvodu bych chtěl na letošní veletrh pozvat především návštěvníky z řad široké veřejnosti, aby se přišli přímo do lomu přesvědčit, že těžební průmysl je vitálnější než když před tím a může se opřít o špičkovou technologickou výbavu,“ říká předseda představenstva Těžební unie Pavel Fiala.

Demonstrační veletrh stavebních a těžebních strojů v Brně, foto Těžební unie

Veletrh EXPO se v České republice naposledy uskutečnil v roce 2018, a to v současné lokalitě Lesního lomu. Předcházející ročníky se konaly ve dvouletých odstupech rovněž ve vápencovém lomu na Brněnsku, ale tehdy šlo o lokalitu Mokrá. V roce 2020 přerušila tradici pandemie covidu-19.

Aktuální ročník se zaměřuje na řadu různorodých oborů. Kromě těžební, nakládací a přepravní techniky, strojů a zařízení pro přípravu rubaniny a zpracování nerostných surovin budou k vidění

Demonstrační veletrh stavebních a těžebních strojů v Brně, foto Těžební unie
i nákladní a terénní vozy a technologie sloužící k recyklaci stavebních materiálů či zajištění ekologického provozu těžebních závodů. Návštěvníci z řad vystavovatelů ocení prezentaci náhradních dílů a doplňků, servisní a doprovodné činnosti, projekčních prací či poradenské činnosti.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Yogapoint - foto BoysPlayNice

Místo pro praktikování jógy ve volné přírodě

Cílem budování Yogapointů bylo zatraktivnit veřejný prostor v Moravskoslezském kraji v souladu s přírodou a zároveň motivovat lidi ke zdravějšímu životnímu stylu, k pobytu a relaxaci v přírodě. Umožňují volnočasovou aktivitu vyznavačů jógy a zároveň zatraktivňují místa, kde byly…

Foto: BoysPlayNice

Znovuoživený kostel v Olomouci opět slouží lidem

Zrekonstruovaný Červený kostel a nový objekt, který je spojnicí mezi původní sakrální stavbou a objektem ředitelství knihovny tvoří smysluplný celek a jasně vytyčuje funkce jednotlivých částí. Vzniklá piazzetta oživila nově vytvořený prostor a otevírá pohled na tyto objekty.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA