Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Tepelněizolační broušená cihla Porotherm 38 EKO+ Profi: ekonomické cihlové stavby bez nutnosti zateplení

Porotherm 38 EKO+ Profi je ideální cihla pro stavbu rodinných domů snadno, úsporně a bez dodatečného zateplení. Osvědčená tloušťka (38 cm) a velmi příznivá cena vyhovuje stávajícímu i novému standardu navrhování budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB II), který je nutný pro udělení stavebního povolení. O tepelněizolačních vlastnostech zdiva nejlépe vypovídá součinitel prostupu tepla, který je u této řady cihel 0,21 a do standardu se tedy s přehledem vejde. Broušená cihla Porotherm 38 EKO+ Profi je navíc kompatibilní se všemi doplňky pro systémové zdění Porotherm.

Proč zvolit Porotherm 38 EKO+ Profi?

Broušené cihly Porotherm EKO+ Profi pro jednovrstvé obvodové stěny snižují výdaje domácnosti za vytápění nebo chlazení domu. Ekologické a zároveň ekonomické stavění z cihel EKO+ má i další výhody: tepelnou pohodu, zdravé vnitřní klima, bezkonkurenčně dlouhou životnost a nízké náklady na výstavbu i údržbu (opravy). Je proto ideální volbou pro rodinné domy i větší objekty. Na zdění je potřeba minimální množství malty, a to díky ložní spáře o tloušťce jednoho milimetru. Zdění je možné i za pomoci speciální pěny, která se nanáší ve dvou pruzích při vnějších okrajích cihel. Proces je navíc velmi rychlý, jednoduchý a cihly není potřeba řezat.

Zateplení není nutné

Cihla je určena pro omítané jednovrstvé obvodové nosné i nenosné zdivo tloušťky 380 mm s vysokými nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci stěny. Její vlastnosti umožňují provést na budovách pouze vnější omítku. Dodatečné zateplení domu už nutné není.

Jeden kus tepelněizolační broušené cihly Porotherm 38 EKO+ Profi včetně pojiva vyjde na 177, 70 korun (bez DPH). Čtvereční metr zdiva stojí 2 844 korun (bez DPH).

Wienerberger s.r.o.

logo
Plachého 388/28
370 01 České Budějovice 1

zelená linka: 800 240 250
e-mail: info@wienerberger.cz

web: www.wienerberger.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

zdroj: INCIEN

Jak lépe využít potenciál dřeva mapovaly aktuální studie na konferenci Dřevostavby

Po delší pauze se do jihočeského městečka Volyně vrátila populární mezinárodní konference Dřevostavby. Kromě bohatého programu zaměřeného na zajímavé stavby z celého světa, nabídla i několik analýz mapujících současný stav hospodaření se dřevem z českých lesů a také analýzy úspor energií, nákladů životního cyklu…

REKLAMA