Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Větrací přístroje se vyústěním "Corner", které je decentně ukryté ve špaletě okna

Řízené větrání se zpětným ziskem tepla je v dnešní době již nepostradatelnou součástí zdravého a komfortního bydlení. Součásti větracích přístrojů by měly co nejméně narušovat celkovou estetiku a vzhled budov.
Zdroj: A - INVENT s.r.o.
Zdroj: A - INVENT s.r.o.

Poté se vývojáři této firmy zaměřili na vnitřní prostory a na trh byl uveden zapuštěný vnitřní kryt „Undercover“, který je v jedné rovině s omítkou vnitřní zdi a lze různými způsoby barevně přizpůsobit interiéru budovy.

Poslechněte si audio verzi článku:

I nejnovější produkt v portfoliu značky inVENTer fasádní ukončení „NORDIC“ se ubírá tímto směrem. Byl vyvinutý jak pro klinkerové fasády, tak pro klasické fasády se zateplením.

Fasádní ukončení „NORDIC“ lze použít u všech standardních přístrojů značky inVENTer, jako je například patentovaný, velice tichý větrací přístroj iV14-Zero, větrací přístroj určený pro jednopokojové prostory iV-Twin+, kompaktní větrací přístroj iV-Smart+, nebo plus výkonnostní přístroj iV14-MaxAir. Všechny výše uvedené decentrální větrací zařízení zajišťují kontinuální a efektivní větrání. Mimo větracích přístrojů se zpětným ziskem tepla je „NORDIC“ použitelný i u zařízení na principu podtlakového větrání bez rekuperace, která jsou vyvinuta značkou inVENTer a prodávána pod produktovou řadou s názvem ALD. Aerodynamický tvar vnitřní části ukončení NORDIC zaručuje optimální proudění vzduchu.

Nenápadná větrací mřížka z hliníku, která tvoří venkovní část ukončení NORDIC splývá s ostatními lícovými cihlami fasády. Úzký a protáhlý tvar mřížky vizuálně napodobuje klinkerové cihly. Dle požadavku zákazníka lze tuto mřížku dodat v požadované barvě (například měděně hnědé RAL 8004), která naprosto splyne s fasádou. Standardně jsou tyto mřížky dostupné v bílé, šedivé a antracitové barvě. Fasádní zakončení NORDIC má integrovaný mírný spád směrem ven z budovy a jeho instalace je velice jednoduchá a rychlá. Právě tento mírný spád zajišťuje, že je případný kondenzát vznikající pří odvodu znečištěného vzduchu bezpečně odváděn ven z budovy. Prvek umístěný ve fasádě lze z obou stran flexibilně zakrátit, a proto jej lze využít u různorodých konstrukcí zdí s rozdílnými šířkami zateplení. Instalační blok je vyrobený z nehořlavého materiálu Neopor®, který je díky svým vynikajícím izolačním vlastnostem, za které může příměs grafitu, ideálním řešením pro energeticky úsporné stavby. U novostaveb je jeho předností i to, že lze velice jednoduše propojit se stavebním prvkem Simplex, který patří taktéž do portfolia značky inVENTer.

Toto nové fasádní ukončení tak umožňuje projektantům, architektům či investorům integrovat co nejméně nápadně decentrální větrací systémy do budov.

Více informací naleznete na www.inventer.cz nebo si o ně můžete napsat na info@inventer.cz

A - INVENT s.r.o.

logo
A-INVENT s.r.o.
Husovo náměstí 148
34101 Horažďovice

telefon: 376 382 177
e-mail: info@inventer.cz

web: www.inventer.cz, obchod.a-invent.cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Foto: Ruben Beilby

Působivý vikýř s komínem do rodinného domu přivádí světlo

Když se řekne komínový efekt, nemusí být nutně řeč jen o fyzikálním jevu. Dokládá to zajímavě řešený rodinný dům, který vyrostl u našich německých sousedů. I když respektuje všechny náležitosti a přidržuje se měřítek okolní zástavby, vyniká velmi svérázným protaženým štítem. S vikýřem –…