Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Dřevo je v módě, v koupelně a exteriéru ale vsaďte na jeho imitaci. Nebudete litovat

Návrat k přírodě je trend a v bydlení to platí minimálně dvojnásob. Právě tam – v interiéru i exteriéru – se stále častěji uplatňují nejen přírodní materiály v „originální“ podobě, ale také jejich imitace. Prim mezi nimi hrají jednoznačně keramická dlažba a obklady v dekoru dřeva. Jaké jsou jejich výhody ve srovnání s opravdovým dřevem a kde a proč by měly najít místo i u vás doma?
Zdroj: Keraservis

Skutečné dřevo, nebo keramická dlažba? Těžko říct!

Keramickou dlažbu nebo obklady do koupelny v dekoru dřeva dnes od toho pravého už téměř nerozeznáte. Strukturou, kresbou i odstíny se přírodnímu materiálu podobají jako vejce vejci a stejně tak dobře dokáží interiér zútulnit a pocitově prohřát.

Nabídka je široká a zahrnuje jak místní dřeviny, tak ty exotické, trendem letošního roku je ale rozhodně dub. Do imitace toho italského se oděla například celá kolekce Atlas Concorde Entice 2022. Zatímco ve variantě Natural jsou dlažba a obklady matné a svým mírně drsným povrchem připomínají ohoblované přírodní dřevo, ve variantě Elegant vypadají jako leštěná a olejovaná dřevěná podlaha.

Zdroj: Keraservis

Dlažba v imitaci dřeva: v koupelně naprosto k nezaplacení

Keramika má ve srovnání s přírodním materiálem celou řadu výhod, které oceníte hlavně v koupelně. Zatímco dřevu zvýšená vlhkost a výkyvy teplot dlouhodobě neprospívají (a to ani tomu dobře ošetřenému), keramické obklady a dlažba si s nimi hravě poradí: neabsorbují vodu a dobře odolávají i nečistotám nebo chemikáliím.

U dlažby do koupelny je důležitá také bezpečnost, a to zvláště máte-li malé děti, a i tady keramika na celé čáře vyhrává nad pravým dřevem. Díky povrchové úpravě Sensitech od Atlas Concorde je dlažba dokonale protiskluzová, ale zároveň zůstává jemná a hladká, a tak je příjemná na dotek a snadno se čistí.

Zdroj: Keraservis

V neposlední řadě jsou keramické dlažby ideální také pro podlahové vytápění, velmi dobře totiž vedou teplo a snadno se zahřívají.

Keramická venkovní dlažba a terasová prkna, to pravé „dřevo“ do exteriéru

Výborné vlastnosti dlažby v imitaci dřeva oceníte i na terase, v zahradě nebo kolem bazénu. Tady nabývají na důležitosti další výhody keramiky oproti přírodnímu materiálu, a to jsou vysoká odolnost proti poškrábání a poškození i barevná stálost při vystavení dešti, mrazu nebo slunečnímu záření.

Kromě dlažby na terasu v dekoru dřeva získávají na oblibě také keramická terasová prkna a není se čemu divit: na rozdíl od dřevěných teras nebo obložení bazénů mají podstatně delší životnost i bez pravidelné péče, kterou je nutné věnovat sebekvalitnějšímu dřevu. Od toho je přitom odlišíte jen při opravdu bedlivém zkoumání.

Zdroj: Keraservis

Terasová prkna Atlas Concorde se vyrábí hned v několika rozměrech a v kolekcích Entice, Axi, Exence nebo Etic Pro nabízí celou řadu dekorů od již zmíněno italského dubu přes bílou borovici nebo stříbrnou jedli až po hnědý a bílý ořech.  

Dlažba a obklady v imitaci dřeva jsou spojením krásy přírodního materiálu a výborných vlastností keramiky. Své místo najdou v každém moderním interiéru i exteriéru, kde budou nádherně vypadat a skvěle sloužit dlouhá léta. Přijďte si vybrat do showroomu Keraservis v Brně, Praze nebo Ostravě.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA