Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Udělejte z domova bezpečné místo s požárními hlásiči a detektory kouře a CO Honeywell Home od společnosti Resideo

Požáry v domácnostech představují vážnou hrozbu i dnes. Zajistit bezpečnost lidí může být tak snadné – stačí nainstalovat požární hlásiče a detektory kouře Honeywell Home od společnosti Resideo. Náš sortiment požárních hlásičů a detektorů kouře je určen pro všechny typy domů, včetně rekreačních objektů, penzionů a karavanů.
Zdroj: Resideo

Náš sortiment požárních hlásičů a detektorů kouře je určen pro všechny typy domů, včetně rekreačních objektů, penzionů a karavanů.

Zdroj: Resideo

Technologie "One-go-all-go"

Detektory poskytují ještě větší ochranu, pokud spolupracují. Několik propojitelných detektorů lze vzájemně bezdrátově spárovat, takže když jeden detektor spustí alarm, spustí se všechny, čímž se v případě poplachu maximalizuje výstraha.

 • Není zapotřebí dodatečný bezdrátový modul, protože všechny propojitelné detektory mají vestavěné moduly
 • Snadné vytvoření domácí sítě (až 12 propojených detektorů)
 • Vysoce spolehlivý výstražný systém pro zákazníky, kteří hledají pokročilé bezpečnostní funkce
 • Ideální pro domy, byty a karavany, kde je potřeba několik detektorů

Detektory CO

Všechny spotřebiče spalující plynná, kapalná nebo tuhá paliva, mohou v domácnosti způsobit otravu oxidem uhelnatým (CO), s možnými smrtelnými následky. Jedná se zejména o plynové trouby a kotle, krbová kamna, krby, grily a také výfukové plyny od automobilů v garážích. Toto vše může představovat vážné riziko vzniku CO.

Otrava CO hrozí v domácnosti každému, ale obzvláště ohrožené jsou děti, starší lidé a domácí zvířata. Toto riziko může výrazně snížit instalace detektoru CO Honeywell Home vedle spotřebičů spalujících fosilní paliva.

Obyvatelé domů však nejsou ohroženi pouze vadnými nebo staršími spotřebiči. Náhlé okolní podmínky mohou způsobit, že i v domech s novými a kvalitními spotřebiči může vzniknout nadměrná koncentrace CO.

Zdroj: Resideo

Jakmile jsou v místnosti zjištěny nebezpečné hodnoty CO, vyhlásí detektor díky vysoce přesnému snímači poplach.

Detektor CO je napájen baterií a lze jej snadno instalovat na stěnu nebo na strop. Je osazen čipem s nízkou spotřebou energie, díky němuž vydrží v pohotovostním režimu 10 let.

Důležité vlastnosti

 • 10letá životnost
 • Signalizace konce životnosti
 • Velmi tenké provedení
 • Zvukový signál a červený
 • optický „ALARM“ pro neslyšící a nedoslýchavé
 • Režim ztišení/ztlumení zvuku
 • Ztišení indikace slabé baterie
 • Zabezpečení proti neoprávněné manipulaci

Snadná instalace

Podrobné pokyny k instalaci naleznete v příručce, která je součástí každého detektoru CO Honeywell Home. Vzhledem k tomu, že CO má o něco nižší hustotu než vzduch, má tendenci se hromadit u stropu, a proto
doporučujeme umístit detektor na strop. V ideálním případě by měl být detektor umístěn v každé místnosti, kde se nachází spotřebič spalující palivo. Detektor mohou instalovat odborníci nebo majitelé domů.

Při servisu nebo instalaci kotle si všímejte, zda je již v místě nainstalován detektor CO. Pokud ne, měli byste navrhnout jeho instalaci, aby byl objekt bezpečnější.*

* Úplná doporučení naleznete v normě EN 50292, která je průvodcem pro výběr, instalaci, používání a údržbu detektorů CO v obytných budovách.

Požární hlásiče a detektory kouře

Zlepšené bezpečnostní normy a nové předpisy (zejména v oblasti instalace detektorů kouře) výrazně snížily následky požárů v domácnostech - nejčastějšími příčinami však zůstávají vadná elektroinstalace, kouření a vaření bez dohledu. Vlády EU i Spojeného království doporučují používat v domácnostech nehořlavé materiály, spotřebiče a nábytek, které vytvářejí mnohem méně kouře než standardní materiály, což vede k tomu, že spuštění detektorů kouře trvá déle.

Požáry mohou vypuknout i v noci, a proto jsou spolehlivé hlásiče a detektory nezbytné, aby na požár upozornily majitele domů v době, kdy je méně pravděpodobné, že si všimnou nebezpečí sami.

Důležité vlastnosti

 • Tepelný snímač (pro požární hlásič)
 • 10letá životnost baterie
 • Montáž na strop nebo na stěnu
 • Bezdrátové propojení
 • Vzájemné propojení až 12 zařízení
 • Automatická samokontrola

Kde bych měl nainstalovat detektor?

Podrobné pokyny k instalaci najdete v příručce, která je součástí každého detektoru kouře a požárního hlásiče Honeywell Home. Vzhledem ke způsobu šíření ohně a kouře po domě není pro umístění detektoru kouře vhodný každý prostor. V některých místnostech – například v kuchyni – může instalace detektoru kouře vést k falešným poplachům. Místo detektoru kouře nainstalujte tam, kde se snadno hromadí prach, nebo tam, kde se při vaření nebo kouření často vyskytuje dým, požární hlásič. Detektor mohou instalovat odborníci i majitelé domů.

Kombinovaný požární hlásič a detektor kouře nabízí Vašim zákazníkům zvýšené bezpečnostní opatření, protože předem varuje před abnormálním zvýšením teploty.

Resideo Technologies Inc.

logo
Tuřanka 1236/96
627 00 Brno-Slatina

telefon: +420 296 243 811
e-mail: objednavky.home@resideo.com

web: homecomfort.resideo.com/sites/Cestina/cs-CZ/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Elektroinstalace pro dům a byt

Zdroj: ABB

Domovní zvonky umí víc než jen zvonit. Domovní telefony umí komunikovat přes internet

Domovní zvonek je většinou prvním místem, u kterého se zastavíte. Důvod je prostý – zazvonit, domluvit se, být vpuštěn dovnitř, nebo se dozvědět potřebné a odejít. Dnes už ale domovní zvonky umožňují a nabízejí mnohem víc – kromě jiného představují nezanedbatelný bezpečnostní prvek, díky němuž se do domu dostanou…

Zdroj: AdobeStock.com - bigshottheory-1

Fotovoltaika na bytovém domě umí snížit účty za elektřinu až o třetinu. Čeká se ale na komunitní energetiku

Fotovoltaická elektrárna na bytovém domě může obyvatelům přinést úspory na elektřině v desítkách procent. Navíc na ni lze získat 50 % dotací z programu Nová zelená úsporám. Proč tedy v dobách vysokých cen elektřiny zažívá fotovoltaika boom jen na rodinných domech? Instalace fotovoltaiky na bytový dům je totiž v roce…

Zdroj: ABB

Jak uspořit elektřinu u běžné elektroinstalace. Vyměňte vypínače!

Pokud si například z rozpočtových důvodů nemůžete pořídit prvky chytré elektroinstalace do vaší novostavby nebo rekonstruovaného domu, rozhodně to neznamená, že nemůžete ušetřit elektrickou energii. Moderní elektronické prvky, jakými jsou stmívače, automatické spínače se snímačem pohybu, termostaty nebo domovní…

REKLAMA