REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Modulární stavebnicový předstěnový systém pro suchou výstavbu Prevista Dry Plus

Rychlost a jednoduchost výstavby, vysokou pevnost, flexibilitu a univerzální použití nabízí léty osvědčený stavebnicový předstěnový systém společnosti Viega pod názvem Prevista Dry Plus. Systém nahrazuje původní kolejnicový systém Steptec, který Viega představila již před 18 lety.
Foto: Viega

Systém pro suchou výstavbu se skládá jen ze dvou hlavních prvků – montážních kolejnic a spojek. S nimi lze rychle postavit pevné a stabilní předstěny nebo příčky všemožných tvarů a rozměrů. Přímo do konstrukce příček pak lze jednoduše instalovat další různé prvky Prevista, které jsou potřeba pro vybavení koupelen, toalet, wellness zón, a to včetně bezbariérové montáže. Hodí se jak pro privátní, tak i pro rozsáhlé komerční objekty.

Systémem Prevista Dry Plus lze realizovat polovysoké předstěny, příčky na celou výšku místnosti, konstrukce s bezbariérovými prvky, montáž rohových prvků a volně stojící stěny, a to s přímým napojením (kotvením) na nosnou konstrukci nebo podlahu. Aplikovat jej lze nejenom ve standardních místnostech, ale i do střešních prostor. Zde se doporučuje použití montážních kloubů, které umožňují plynulé nastavení libovolného úhlu, například dle sklonu střešní roviny.

Při opláštění je nutné respektovat montážní návody daných obkládacích materiálů. (foto: Viega)

Systém je kompatibilní se závěsnými moduly pro WC (včetně WC modulů se sprchou), bidety, umyvadly a pisoáry. Výsledné stěny mohou být zatížitelné podle nosností jednotlivých závěsných modulů, které jsou u WC a bidetů 400 kg, u umyvadel a pisoárů 150 kg a u opěrných a přídržných madel 100 kg. Jelikož Prevista Dry Plus splňuje i obecné požadavky pro požární ochranu a akustiku budov, neexistuje projekt, který by systém nezvládl. Bez problémů jej tak lze použít při rekonstrukcích nebo do novostaveb rodinných domů, administrativních budov, škol, wellness center, stadionů, nákupních center, retail parků, památkově chráněných objektů a mnoha dalších.

Základním stavebním prvkem systému jsou kolejnice s profilem 40 x 40 mm vyrobené z pozinkované oceli. Dodávány jsou v délce 5000 mm a každých 300 mm mají předražené podélné otvory pro upevnění ke stěně, podlaze nebo stropu. Rohová spojka po zacvaknutí do kolejnice a utažení fixačního šroubu automaticky na milimetr přesně kolejnice nebo stavební moduly vyrovná do pravého úhlu (případně do 45 °, podle orientace osazené spojky). Není tedy nutné používat úhelníky. Rovněž zajišťuje celkovou pevnost konstrukce. Součástí balení jsou i praktické prvky jako vyrovnávací materiál pro nerovné stěny a podlahy.

Při opláštění je nutné respektovat montážní návody daných obkládacích materiálů. (foto: Viega)

Pomocí sekačky kolejnic lze snadno a rychle celý systém Prevista Dry Plus instalovat přímo na stavbě jednou osobou. Není třeba si nic nechávat dovézt nebo vyměřovat, vše zvládne instalatér nebo šikovný kutil podle návodu sám, rychle, bez dalších vícenákladů za dopravu a bez specializovaného nářadí.

Při opláštění sádrokartonem nebo jinými obkládacími deskami je nutné pouze respektovat montážní návody daných obkládacích materiálů. Obecně platí zažitá pravidla suché výstavby. Vždy je potřeba dodržovat rohové dilatační mezery, aby nedocházelo ke zvýšenému pnutí a praskání. Deskové spoje musí být kladeny na vazbu s dostatečným přesahem a nikdy se nesmí potkat čtyři ani tři rohy najednou. Rovněž by se při výběru typu obkladu a způsobu vrstvení mělo přihlédnout k podmínkám prostoru, kde se konstrukce instaluje.

Potřebný počet kolejnic a spojek lze snadno vygenerovat pomocí konfigurátoru.

Viega s.r.o.

logo
Hrušovská 2969/13
70200 Ostrava

telefon: +420 595 054 933
e-mail: info@viega.cz

web: www.viega.cz/cs/homepage.html

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Viega

Viega Guide jako pomůcka pro montážníky

Společnost Viega spustila na Facebookovém a YouTube kanále pod názvem Viega Guide tzv. podrobného průvodce nejmodernější technikou v oblasti odvodňování, potrubních a předstěnových systémů. Jedná se o soubor krátkých a praktických instruktážních videí, určených především pro realizační firmy a instalatéry. Videa…

REKLAMA