Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Design, pohodlí i funkčnost. Co vše nabízí moderní toalety?

Na toaletě v průměru strávíme tři roky svého života. To už je pádný důvod, proč jejímu výběru věnovat dostatečnou pozornost a vybrat takovou, která vám poskytne maximální komfort. Pohodlí ale není jediný důležitý faktor a svou pozornost byste při výběru měli zaměřit i na další aspekty.
Zdroj: JIKA

I dvě toalety vypadající velmi podobně mohou být odlišné v mnoha ohledech, které nemusí být patrné na první pohled, ale které mohou mít velký vliv na váš celkový komfort. Příkladem mohou být odlišné materiály, rozdílná povrchová úprava, technologie šetřící vodu nebo technologie zaměřené na zvýšení hygieny v koupelně.

Pro vyšší hygienu a snadnou údržbu

Povrchová úprava klozetu není pouze estetickou záležitostí, ale má především praktický přínos. „Značka JIKA používá speciální povrchovou úpravu JIKA perla, která značně zjednodušuje údržbu výrobku. Úprava je nanesena na vypálenou glazuru keramického výrobku, odpuzuje vodu a zabraňuje tak usazování vodního kamene. Voda se jednoduše shlukne do kapiček, které z povrchu rychle stečou pryč,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti LAUFEN CZ, pod níž spadá i česká značka JIKA. V případě klozetů je tato úprava nanášena na vnější stranu a vy tak můžete udržovat svou toaletu velmi jednoduše v perfektním stavu. Současně mají toalety JIKA glazovaný vnitřní kruh a odpad, což zabraňuje ulpívání nečistot. „Glazura je velmi důležitou součástí výrobku a pomáhá udržovat jeho životnost. Je odolná proti poškrábání, stálobarevná a prakticky nestárne,“ doplňuje Iva Šedivá.

Zdroj: JIKA

Další technologií, která napomáhá údržbě a zároveň do koupelny vnáší maximální hygienický standard, je technologie rimless, tedy konstrukce bez oplachového kruhu. Díky ní nedochází k usazování bakterií na nepřístupných místech, jakým klasický oplachový kruh dozajista je, a současně je mísa perfektně umyta při každém spláchnutí.

Klozet Pure české značky JIKA disponuje povrchovou úpravou JIKA perla, která zjednodušuje údržbu a prodlužuje jeho životnost. Toaleta na první pohled zaujme méně tradičním hranatým tvarem a čistými geometrickými liniemi. Pro dosažení nejvyššího hygienického stupně jej lze doplnit také bidetem ze stejné série a perfektně ladí s nábytkem a dalším vybavením ze série Cubito Pure.

Klozet Mio značky JIKA je synonymem pro maximální hygienu v koupelně. Disponuje technologií rimless a současně také povrchovou úpravou JIKA perla. Jeho benefitem je také nadčasový design a úsporné splachování 3/4,5 l.

Zdroj: JIKA

Pro šetrnost k životnímu prostředí i domácímu rozpočtu

Stále více lidí hledá řešení, jak neplýtvat, ať už je k tomu vedou ekonomické nebo ekologické důvody. Spotřebu přitom můžete značně ovlivnit i výběrem toalety a drobnou změnou svých návyků. Oba tyto kroky jdou ruku v ruce a souvisí se splachováním. Pokud totiž zvolíte toaletu s úsporným splachováním 3/4,5 l, můžete značně šetřit vodou oproti splachování 6 l a více, které mívají některé starší toalety. Spotřebu pak můžete ještě více snížit, pokud se budete soustředit na využívání malého spláchnutí. „Přestože má řada z nás doma systém Dual Flush, tedy možnost velkého a malého spláchnutí, ne všichni tuto možnost využívají a splachují pouze velkým tlačítkem. I tato drobná změna přitom může přinést obrovskou úsporu,“ doplňuje Iva Šedivá.

S klozetem Lyra Plus rimless značky JIKA můžete šetřit vodu při každém spláchnutí díky systému Dual Flush s možností úsporného spláchnutí 3/4,5 l.  Zároveň disponuje technologií rimless a splňuje tak současné nároky na hygienu. Jeho design potěší všechny příznivce klasického stylu.

Zdroj: JIKA

Pro design i praktičnost

Neméně významnou roli hraje samotný design klozetu, a to nejen v tom ohledu, jak se vám na toaletě sedí. Stejně důležité je také to, aby se vám toaleta líbila a vy jste se tak od prvního okamžiku cítili příjemně. V dnešní době je na výběr už celá řada toalet od klasických kombiklozetů přes samostatně stojící až po závěsné. Volit navíc můžete nejen z klasických oblých tvarů, ale i z méně tradičních hranatých. Podle celkového stylu vaší koupelny můžete zvolit moderní design, sáhnout po retro kousku nebo vybrat neotřelou toaletu, která podtrhne vzhled koupelny a zbývajícího vybavení.

Pokud chcete ušetřit místo a zároveň dodat koupelně moderní nádech, jsou skvělou volbou právě závěsné klozety. Pro jejich instalaci ale budete potřebovat podomítkový modul. „Instalace za stěnou se těší stále větší oblibě. Jejich benefitem je nepochybně úspora místa a současně eliminují prvky, které by pro někoho mohly působit rušivě. Jediné, s čím je třeba počítat, jsou stavební práce na samotném začátku,“ vysvětluje Iva Šedivá. Současně doplňuje, že se není třeba bát složitosti údržby vypouštěcího a napouštěcího ventilu, protože vnitřek nádržky je lehce přístupný otvorem pro tlačítko.

WC SYSTEM pro závěsné klozety se samonosným rámem značky JIKA má hned několik výhod. Nádržka je izolovaná proti rosení, můžete si nastavit výšku, ve které bude klozet ukotven, a má vysokou nosnost, testovanou na 400 kg. Velkou výhodou je také možnost nastavení úsporného splachování na 3/4,5 l nebo dokonce na 2/4 l.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: laufenspace@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: redakce TZB-info

Jak na úspory v domácnosti?

Jak na úspory v domácnosti? Na to nám v ČEZ Akademii odpoví Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D.

Zdroj: AdobeStock – Josef Kubeš

Vila Tugendhat: Koupelnový design světové úrovně inspiruje dodnes. Měl ale limity tehdejších materiálů

Pokud se dobře rozhlédnete po vile Tugendhat, zjistíte, že se díváte na úžasné dobové, a hlavně originální kusy mobiliáře a vybavení včetně sanitární keramiky. Ty opravdu originální kusy mobiliáře jsou součástí expozice v suterénu vily. Zatímco na jejich původních místech jsou věrné repliky.…