REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak ušetřit v koupelně? Tyto 4 tipy vám uspoří tisíce

Dnešní doba utrácení zrovna nepřeje a na to, kde ještě trochu uspořit, se snaží přijít snad všichni. Jste-li mezi nimi a hledáte dlouhodobější řešení, než je aktuální sleva v supermarketu, čtěte dál. Máme pro vás 4 tipy na chytré pomocníky, se kterými v koupelně ušetříte tisíce korun.
Zdroj: Keraservis

Podlahové vytápění v kombinaci se správnou dlažbou udělá divy

S šetřením v koupelně můžete začít rovnou od podlahy. Dávno pryč jsou totiž doby, kdy bylo podlahové topení symbolem nákladného zdroje tepla. Současné technologie spotřebu energie ve srovnání s běžnými topnými tělesy dokáží omezit, a navíc zaručí, že vás už nikdy nebudou zábnout nohy.

Ať už zvolíte elektrické nebo teplovodní topení, dejte pozor na nášlapnou vrstvu. Vybírejte takovou, která má co nejmenší tepelný odpor a projde jí tak maximum tepla. Ideální podlahovou krytinou do koupelen s podlahovým topením je keramická dlažba, která nejenže splňuje podmínku dobré vodivosti tepla, ale také se snadno udržuje a je vysoce odolná, a tak vám vydrží krásná a funkční dlouhá léta.

Zdroj: Keraservis

Úsporná vodovodní baterie ušetří až 90 % vody i vaši peněženku

Není baterie jako baterie. I když to může znít paradoxně, chcete-li v koupelně ušetřit, nesahejte automaticky po té nejlevnější. Počáteční investice do termostatické baterie je sice vyšší, rozhodně se ale vyplatí. Kromě toho, že teplota bude vždy přesně podle vašich představ, uspoří vám termostatická baterie vodu i energii.

Úlevu pro peněženku i planetu představují i vodovodní baterie s úspornými funkcemi (tzv. Energy&Water Saving) s posunutými pozicemi pro teplou a studenou a dvoupolohovými kartušemi pro omezení průtoku vody. Šetřit vodu pomáhají také baterie s perlátorem, které dokáží snížit spotřebu z 10 až na 1 litr. A to už na vašem bankovním účtu bude opravdu znát!

Zdroj: Keraservis

Bezokrajová toaleta je hygieničtější a spláchne už se 4,5 litry vody

U vody ještě chvíli zůstaneme, tentokrát ale na toaletě. Splachovací mechanismus WC totiž výrazně ovlivní spotřebu vody, a tedy i to, kolik tisíc ročně vyteče z vaší peněženky. Bezokrajové (neboli Rimless) toalety jsou hygieničtější (nemají okraj, za nímž se usazují nečistoty a bakterie), ale také efektivnější. Například DirectFlush od Villeroy & Boch se dokáží obsahu v klozetu snadno zbavit za pomoci 4,5 namísto obvyklých 6 litrů vody. 

Spotřebu vody při každém spláchnutí WC vynásobte minimálně 5-7 (tolikrát podle odborníků chodí většina lidí každý den „na malou“) a počtem členů vaší rodiny a hned vám bude jasné, že volbou správné toalety můžete do značné míry ovlivnit, kolik peněz dennodenně doslova vyhodíte do záchodu.

Zdroj: Keraservis

Žebřík do koupelny zahřeje levněji, i mimo topnou sezónu

Topný žebřík má už dnes v koupelně skoro každý. Když zvolíte dobře (s ohledem na výkon, velikost místnosti, ale i účel), příjemně vám vyhřeje koupelnu, a přitom vás finančně nezruinuje. Přidaným benefitem, který v moderní koupelně určitě oceníte, je pak také designová funkce žebříků: vybírat můžete z různých materiálů, odstínů i stylů.

Žebříky do koupelny mohou být elektrické nebo teplovodní, u těch ale nastává problém mimo topnou sezónu. Chcete-li je využívat po celý rok, připojte k nim přídavnou topnou tyč, třeba TERMA ONE. Je na elektřinu, zapnete ji, kdy potřebujete, a hlavně: snadno ji připojíte k jakémukoliv topnému žebříku.

Zdroj: Keraservis

Kdo v dnešní době šetří, má zcela určitě za tři. Uvedete-li do praxe naše tipy, jen v koupelně a na WC uspoříte tisíce korun ročně a počáteční investice se vám vrátí dřív, než se nadějete. Nevíte, kde začít? Přijďte se poradit s našimi specialisty do Keraservis v Brně, Praze nebo Ostravě.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: AdobeStock – Josef Kubeš

Vila Tugendhat: Koupelnový design světové úrovně inspiruje dodnes. Měl ale limity tehdejších materiálů

Pokud se dobře rozhlédnete po vile Tugendhat, zjistíte, že se díváte na úžasné dobové, a hlavně originální kusy mobiliáře a vybavení včetně sanitární keramiky. Ty opravdu originální kusy mobiliáře jsou součástí expozice v suterénu vily. Zatímco na jejich původních místech jsou věrné repliky.…

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.