REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Pro optimálně temperované vnitřní klima po celý rok

Promyšlená kombinace větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a tepelného výměníku Zehnder ComfoClime zajišťuje vysokou úroveň zdravého bydlení a pohodlí v celém domě či bytě. Nový klimatický modul Zehnder ComfoClime v létě dochlazuje a v zimě dohřívá vzduch, přiváděný do obytných prostor, energeticky účinným způsobem.
V kombinaci s jednotkou Zehnder ComfoAir Q využívá 100% čerstvý vzduch, bez recirkulace. Obsah CO2 tak zůstává nízký a vnitřní klima je zdravé a komfortní. Zdroj: Zehnder

Komfortně temperovaný čerstvý vzduch ve všech ročních obdobích

V parných letních dnech se interiéry často přehřívají, což má za následek nepříjemné vnitřní klima. To může vést k problémům se spánkem v noci a představovat zvýšená zdravotní rizika. Klimatický modul Zehnder ComfoClime zabraňuje přehřívání místností a automaticky zajišťuje jejich optimální temperování. V zimě navíc dokáže ohřát přiváděný vzduch na konstantní příjemnou teplotu a zajistit tak vysoký komfort po celý rok.

Kvalitní větrání je základ

Oblíbená větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q se postará o stálý přísun čerstvého vzduchu. Škodliviny a nečistoty z venkovního vzduchu jsou zachytávány v jemných filtrech a výkonný entalpický výměník zabezpečuje komfortní rekuperaci tepla, vlhkosti a chladu až z 95 %. Více ke Climate Switch, výjimečné technologii adaptivního řízení komfortní teploty.

Přídavný klimatický modul Zehnder ComfoClime

Tepelný výměník Zehnder ComfoClime je určený pro dohřev, dochlazování a odvlhčování vzduchu v systému řízeného větrání s rekuperací tepla. Využívá k tomu 100% čerstvý vzduch, na rozdíl od klimatizačních jednotek, které jsou zpravidla založeny na cirkulaci vzduchu.

Díky nepřetržité dodávce čerstvého vzduchu zůstává hladina CO2 na nízké úrovni a vnitřní prostředí je tak zdravé a příjemné. Zehnder ComfoClime – představuje řešení Plug & Play, jednoduše se instaluje přímo na větrací jednotku, umožňuje inteligentní a snadné ovládání pomocí aplikace.

Méně energie a automaticky větší komfort bydlení

Klimatická nadstavba Zehnder ComfoClime pracuje modulačně. Zařízení s invertorovou technologií odebírá pouze tolik energie, kolik je skutečně nutné k dosažení požadované teploty. To se provádí automaticky a plynule nastavováním rychlosti kompresoru. Použité chladivo R32 přivádí tepelnou energii efektivně a ekologicky. Průkopnická technologie nabízí maximální komfort při minimální spotřebě energie.

Výhody pro koncové zákazníky:

  • Komfortní teplota přizpůsobená aktuálním potřebám: příjemně chladné místnosti v létě, dohřev vzduchu v zimě
  • Velmi tichý provoz
  • Přímé ovládání aplikací pomocí integrovaného wifi připojení
  • Není potřeba dalších prvků vně objektu, bez chladivového potrubí
  • Možnost dodatečné instalace

Výhody pro odborníky:

  • Rychlé a snadné uvedení do provozu díky technologii Plug & Play
  • Úspora místa – zařízení se jednoduše umístí na jednotku Zehnder ComfoAir Q
  • Optimální instalace: vzduchová hrdla lze pro připojení k rozvodům vzduchu individuálně natáčet
  • Flexibilní: Zehnder ComfoClime nabízí levé a pravé provedení, nastavitelné pomocí aplikace

Řízené větrání pomáhá splnit zpřísněné předpisy

Od začátku roku 2022 platí nové energetické požadavky na novostavby a větší rekonstrukce. Instalace systému větrání s rekuperací tepla Zehnder představuje velmi silný prostředek ke splnění požadavků zpřísněných předpisů a v době rostoucích cen energií vede k úspoře nákladů. Klimatická jednotka Zehnder ComfoClime společně s ComfoAir Q přispívá k zabezpečení vyššího komfortu v rodinném domě a zisku lepší kategorie PENB (průkazu energetické náročnosti budovy).

Zehnder ComfoClime se instaluje na větrací jednotku ComfoAir Q a umožňuje tak splnit požadavky na modernizaci nejen v novostavbách, ale také v místech, kde už větrací systém Zehnder plní svou úlohu. Zdroj: Zehnder

Poptejte řešení větrání s rekuperací tepla Zehnder, připravíme vám nabídku na míru.

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

logo
Zehnder Akademie
Pionýrů 641
391 02 Sezimovo Ústí

telefon: +420 383 136 222, +420 731 414 443
e-mail: info@zehnder.cz

web: www.zehnder.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: AdobeStock.com - stock56876

Během pandemie se firmy více zaměřily na ovzduší v kancelářích. V zimě se problémy s kvalitou vzduchu mohou vrátit

Podle odborníků se s připravovanou vyhláškou o omezení vytápění může znovu snižovat ochota lidí větrat. Znečištění vnitřního ovzduší je přitom považováno za jedno z pěti největších environmentálních rizik pro veřejné zdraví. Problém špatně větraných staveb, pro které se vžil pojem nemocné či nezdravé budovy není nový.

Zdroj: Shutterstock.com - andriano_cz

Jak uspořit energie v domácnosti?

Úsporná opatření pomohou domácnostem snížit účty za elektřinu, plyn, teplo a teplou vodu. Přinášíme rady a tipy, jak snížit spotřebu energie v bytě nebo rodinném domě a s ní i peníze.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA