REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

5 tipů na obklady do koupelny pro rok 2022

Víte, jaké jsou aktuální trendy pro rok 2022 v oblasti obkladů do koupelny? Jaké jsou oblíbené barvy nebo tvary obkladaček? Jsou v kurzu stále velkoformátové obklady? A co retro styl a 3D obklady? Přečtěte si doporučení odborných poradců koupelnového studia Keraservis a pusťte se do vlastní koupelny.
Zdroj: Love Tiles

Obklady ve vzhledu kamene, mramoru nebo betonu v netradiční barevnosti

Už několik dlouhých sezon se drží v kurzu imitace přírodních materiálů. Hitem letošní sezony je ale jejich výraznější kresba a větší probarvení podle nových barevných trendů. Setkáváme se tak s různými odstíny cihlové, hnědé a zelenkavé barvy. Výrazné barvy koupelnu ale nesmí ovládnout, ideálně by se měly výrazné obklady objevit například na jedné stěně koupelny a zbytek stěn by mohl být doplněn obklady neutrálních barev (bílá, béžová, slonová kost nebo přírodní dřevo).

obklady do koupelny pro rok 2022 Zdroj: Ragno

Kombinace velkých a malých formátů obkladů

Velkoformátové obklady mají v našich koupelnách své stálé místo, dokonce se setkáváme čím dál častěji se stále většími rozměry, a to i v malých koupelnách. Oblíbeným formátem jsou především 60x120 cm, 90 x 90 cm, ale je možné použít až rozměr 120x260 cm. Tyto velkoformáty se nejlépe vyjímají ve vzhledu krásně vykresleného mramoru, kamene nebo v imitaci betonové stěrky. Novinkou pro letošní rok je kombinace velkoformátových obkladů s drobnými mozaikami nebo také moderními obkladačkami ve tvaru hexagonu.

obklady do koupelny pro rok 2022 Zdroj: Margres

3D obklady jsou stálice

Trojrozměrné obklady zaručeně vyšvihnou koupelnu do nebeských výšin. Rozdíl oproti minulým sezónám je ten, že nyní jsou povrchy 3D obkladů mnohem jemnější a více barevnější. Po geometrických vzorech do módy přicházejí také 3D obklady nepravidelných vzorů, například ve vzhledu jakoby nedbale rozetřené surové omítky. To je výborný tip pro všechny, kteří milují krásu nedokonalosti.

obklady do koupelny pro rok 2022 Zdroj: Atlas Concorde

Retro obklady se v koupelnách drží na výsluní

Pokud máte rádi vintage styl a chcete si jej dopřát také v koupelně, nic vám v tom nebrání. Vintage vybavení můžete doplnit nádhernými replikami starých obkladů, kterých je v současné nabídce veliký výběr. Retro obklady jsou ale IN také v moderních koupelnách. Například koupelnu zařízenou v minimalistickém stylu si můžete bez problémů dovolit doplnit retro obkladačkami.

obklady do koupelny pro rok 2022 Zdroj: Equipe

Přírodní motivy na stěnách koupelen

Návrat k přírodě je trendem letošní sezóny a předpokládáme, že jím ještě pro pár sezon zůstane. Zahrnuje velkoformátové obklady s naprosto věrnými imitacemi zeleně, květinové romantické vzory, motivy květů sakury, třešně, růží, fantazii se v tomto ohledu meze nekladou. Často tyto květinové vzory vypadají jako tapety, přestože se jedná o keramické obklady. Rostlinné vzory lze s úspěchem kombinovat s obklady ve vzhledu dřeva či kamene nebo s obklady v neutrálních barvách.

obklady do koupelny pro rok 2022 Zdroj: Apavisa

Máte ve výběru jasno? Pokud ještě váháte, přijďte se poradit se zkušenými odbornými poradci a vybrat si obklady do koupelny osobně. Showroomy Keraservis najdete v Praze, Brně a také v Ostravě.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA