Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak zvýšit hodnotu bytu? Pomůže prodloužení balkonu

Ceny bytů v posledních letech rychle rostou, a to zejména v novostavbách. I hodnotu staršího bytu ale můžete rychle a výrazně zvýšit. Stačí jen maličkost – rozšířit balkon nebo lodžii.
Prodloužením balkonu vytvoříte z miniaturní „nudle“ příjemný prostor k posezení u kávy či vína. Zdroj: 7points

Rozšíření balkonu nebo lodžie bytu přidá i několik metrů čtverečních. A vytvoří prostor na příjemné posezení u kávy nebo vybudování okouzlující zimní zahrady.

Ideální je ocelová konstrukce

Existuje několik možností, jak balkon či lodžii rozšířit. Tím nejefektivnějším je prodloužení balkonu pomocí montovaného systému z žárově zinkované ocelové konstrukce. Tento systém neovlivňuje statiku budovy, má výbornou životnost a nepotřebuje zakládání. Díky tomu je práce rychlejší.

Zároveň vám umožní zvětšit balkon téměř o metr po celé jeho délce. „U nás zákazníkům nabízíme rozšíření balkonu či lodžie až o 80 cm. U 4 metry dlouhého balkonu tak získají i přes 3 m2,“ uvedl například majitel moravské společnosti 7points Marek Hirš.

Prodloužený balkon navíc můžete doplnit o předsazené balkonové zábradlí. Díky tomu získáte prostor navíc a vytvoříte balkon, na kterém budete mít dost místa nejen na pohodlné posezení u kávy či vína, ale i na vytvoření příjemné zimní zahrady.

Prostor navíc vám dá i předsazené zábradlí. Zdroj: 7points

Se zasklením vytvoříte i zimní zahradu

K předsazenému zábradlí přidejte také celkové zasklení balkonu. Ochrání vás před prachem, hlukem i zimou zvenčí.

Zasklená křídla samozřejmě kdykoliv posunete do strany a tím získáte otevřený balkon či lodžii. Můžete si tak užít letní večery na čerstvém vzduchu.

Díky zasklení vytvoříte ideální podmínky i pro květiny. Zdroj: 7points

Dodavatelé pomůžou i s administrativou

Prodloužení balkonu či lodžie je ideální zejména pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek (SVJ). Pomocí ocelové konstrukce totiž snadno rozšíříte balkony v celém domě.

Při správném výběru dodavatele vás navíc nečekají prakticky žádné starosti. „Klientům vysvětlíme celý postup, na přání vytvoříme 3D vizualizaci a pomůžeme jim s vyřízením administrativy, stavebního povolení i s financováním úprav,“ popsal nabízené služby majitel firmy 7points Marek Hirš.

7points, s.r.o.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Bojujete s malým balkonem? Pomůže vám jeho rozšíření

Bojujete s malým balkonem? Pomůže vám jeho rozšíření

Možná to znáte – vyjdete na balkon a místo pohodlného posezení zůstanete stát. Jednoduše proto, že na židli a stolek nemáte dost prostoru. Balkon tak máte spíš jen jako ozdobu. Nemusí to tak být ale pořád. Stačí využít rozšíření balkonu nebo lodžie.

REKLAMA