REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak vybrat plynový kotel?

Rodinné domy, a mnoho starších bytů, které mají plynové připojení, používají nejčastěji kotle na zemní plyn jako zdroj tepla a teplé vody. Nespornou výhodou plynového kotle je minimální ekologická stopa. Navíc nepotřebuje téměř žádnou obsluhu – nemusíte jezdit pro palivo a čistit kotel od sazí či popela. Na plynové kotle lze využít kotlíkové dotace.

Každá domácnost potřebuje jiný typ plynového kotle

Výběr plynového kotle dobře zvažte, přece jen to předmět, který nekupujete každý den. Prioritním ukazatelem při výběru je spotřeba zemního plynu. Jsou však i další parametry, podle kterých se při výběru plynového kotle řídit – typ kotle, použité technologie, způsoby ohřevu vody.

Typy plynových kotlů

Standardní plynové kotle se vyrábějí ve dvou základních provedeních – stacionární a závěsné. Rozdíl je především v jejich instalaci. Stacionární kotle stojí volně na podlaze, závěsné se připevňují ke stěně.

Závěsné kotle šetří prostor, proto se využívají především v bytech či menších domech. Lze pod ně bojler nebo prostor jinak prakticky využít. Jejich zásadní nevýhodou je jejich náročnější výměna. Závěsné kotle jsou k dispozici převážně kondenzační.

Stacionární kotel jsou pohodlné a rychle zapojené, bez větších úprav. Pokud máte dostatek místa jsou nejlepší volbou.

Způsob vytápění

Plynové kotle používají dva způsoby vytápění – klasické nebo kondenzační.

Klasické kotle již v nabídce neobjevíte málokdy, díky legislativě se jejich prodej reguluje.

Kondenzační kotle využívají teplo i ze spalin, což o mnoho snižuje spotřebu zemního plynu. Celý proces je závislý na kondenzátu, ten se odvádí do odpadu.

Vždy dbejte na bezpečnost

Plynový kotel již sám o sobě budí respekt. Oba typy kotlů, kondenzační i klasický, musíte pravidelně podrobit revizi odborníkem. Revize slouží jako prevence před nehodou, ale také prodlužuje životnost vašeho kotle.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Vytápění domu a zdroje tepla

Zdroj: Bef Home s.r.o.

Jak na instalaci krbové vložky. Usazení a obezdění zvládnete i svépomocí

Krbová vložka je oblíbeným dodatečným zdrojem vytápění rodinného domu i zajímavým prvkem interiéru. Její instalace není složitá, přesto vyžaduje znalost stavebních postupů a pečlivost při práci. Důležitá je stavební připravenost – přívod vzduchu a odtah kouře. Zkušenější kutil může krbovou vložku zvládnout usadit a…

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

V Česku loni změnilo dodavatele plynu rekordní množství zákazníků

V Česku loni změnilo dodavatele plynu rekordní množství zákazníků, podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) jich bylo celkem 384.998. V porovnání s rokem 2020 je to o téměř 184.000 více. Může za to i konec dodavatelů energií, největší počet změn se uskutečnil v listopadu, kdy k novému dodavateli přešlo 110.290…

Plynový kotel, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Zákaz vytápění plynem v EU do roku 2040? Víme, jak je to doopravdy

V televizních zprávách proběhla vlna vyhrocených reportáží o tom, že EU nám nařizuje zákaz využití zemního plynu k roku 2040. Takto jednoznačné to však není a ve zprávách rozhodně nebylo řečeno vše. Zkuste se nad ukončením využití zemního plynu k roku 2040 a důsledky tohoto opatření společně se mnou zamyslet. A na…

REKLAMA