REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Z malé firmy na okraji Prahy předním evropským výrobcem a dodavatelem? Jde to!

Firma DYTRON EUROPE patří k největším výrobcům svařovacích zařízení na plasty ve střední Evropě a v celosvětovém měřítku je na špičce jak po stránce technické, tak současně i v přístupu k individuálním přáním zákazníků a v kvalitě a v rychlosti servisu.
Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.

DYTRON EUROPE s. r. o. - svářečky plastů. Počátky podnikání.

Na počátku stál zajímavý a vcelku netradiční nápad vývoje a výroby svářeček pro svařování plastů. Spolu s dobrou znalostí technologie, týmem nadšených lidí a současně situací devadesátých let, která soukromé podnikání konečně umožňovala, dal vzniknout malé firmě, která se postupně vypracovala ve významného evropského výrobce a dodavatele.

Společnost DYTRON EUROPE s.r.o. se nachází  spolu se svou sesterskou společností BohemiaLED s.r.o.  v Praze 19 - Kbelích. Již od svého vzniku v roce 1992 se zabývá vývojem a výrobou zařízení pro svařování plastů. Cílem celého týmu byla již od počátku nejvyšší možná kvalita všech technologických celků, proto společnost vyrábí prakticky vše vlastními silami.

Důležitým mezníkem ve vývoji firmy byl rok 1995, kdy společnost díky vysoké odbornosti a zkušenostem svých konstruktérů vstoupila na trh s vlastním prototypem polyfúzní svářečky  s mikroprocesorovým řízením, jež je špičkovým výrobkem v tomto oboru. Svářečka vzbudila zaslouženou pozornost odborné veřejnosti a na veletrhu SIMET 95 získala hlavní cenu -Zlatý SIMET 95.

Řada polyfúzních svářeček POLYS P-4c, oceněná na veletrhu SIMET 95 hlavní cenou Zlatý SIMET 95. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.

Další vývoj

Od výše zmíněných začátků se vývoj výrobků a pozice společnosti na trhu neustále zlepšují. Dytron se vypracoval ve výrobce se silnou pozicí, který se stal v oboru jak pro profesionály, tak pro konkurenci, nepřehlédnutelný.

Koncem roku 1999 společnost navázala spolupráci s několika zahraničními firmami
a společně s nimi postupně získává rozhodující podíl na světovém trhu se svařovacími zařízeními pro sváření plastových trubek, fólií a desek. Rostoucí poptávka po zařízení
na svařování potrubí velkých průměrů firmu inspirovala k vývoji dalších výrobků doplňujících sortiment v tomto oboru. Jedná se o kompletní řadu STH 160 až STH 630, která byla na trh uvedena v roce 2001.

Budova společnosti DYTRON EUROPE s.r.o. a BohemiaLED s.r.o. v Praze 19 - Kbelích. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.

"Do firmy se musí vracet zákazník, nikoli výrobek"

Společnost se snaží dosáhnout nejvyšších hodnot především v oblasti podnikové kultury, přidané hodnoty (společnost se při vývoji výrobků vždy snaží poskytnout nějakou přidanou hodnotu, což vytváří náskok před konkurencí), dále v oblasti systému řízení společnosti, postavení společnosti na trhu, v oblasti jakosti svých výrobků a služeb, v oblasti péče o životní prostředí, i v oblasti vztahů k zákazníkům a dodavatelům a také k vlastním zaměstnancům.

Polyfúzní svařovací komplet - svářečka, doplněná nejběžnějšími typy nástavců a nůžkami k dělení (stříhání) plastových trubek. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.

Sortiment společnosti Dytron:

Společnost se zabývá vývojem a výrobou svářeček pro tyto druhy svařování:

Polyfúzní svařování

Svářečky pro polyfúzní svařování se používají pro vzájemné spojování trubek z termoplastů (nejčastěji z PP, PE, PB, nebo PVDF) pomocí tvarovek. Jedná se o dimenze 16-125 mm, určené zejména pro vnitřní rozvody vody a topení.

Ruční polyfúzní svářečky - modrá řada je určená pro řemeslníky, zelená pro kutily. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.

Všechny dimenze čelisťových i párových nástavců polyfúzních svářeček. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.

Zařízení pro čelní svařování trubek ø 50 – 900 mm

Svařovací zařízení pro čelní svařování trubek jsou určena pro vzájemné spojování potrubí dimenzí 50 – 900 mm z termoplastů (nejčastěji z PE), která se používají zejména pro venkovní řady vody a plynu. K dispozici jsou zařízení s hydraulickým a mechanickým přítlakem. U hydraulických zařízení je tlak definován velmi přesně a používají se ke svařování vodovodů a plynovodů. Mechanická zařízení slouží ke svařování rozvodů vody a kanalizace.

Čelní svařovací zařízení STH

Pro zjednodušení práce při svařování byl vyvinut originální systém TraceWeld® – „cesta svařovacím procesem“. Minimalizuje chyby obsluhy a urychluje práci se zařízením, neboť svářeč nemusí počítat, nic si pamatovat a ani nemusí mít žádné časoměrné zařízení, např. stopky, hodinky atd.! Před provedením sváru pouze zadá čas svařování, přestavení, náběh teploty a chladnutí. Zařízení vždy po uplynutí příslušného času vyzve obsluhu zvukovým znamením k dalšímu úkonu. U předprogramované verze TraceWeld® Plus se zadává pouze materiál, dimenze trubky a tloušťka její stěny.

Hydraulický agregát. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o

Čelní svařovací zařízení STH 315 se systémem Classic. Zařízení se dodávají v kompletní sadě se třemi druhy napájecích agregátů. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.

Svářečky pro svařování pomocí elektrotvarovek

Při vývoji svářeček elektrotvarovek SVEL 3500 a 950 společnost vsadila na originální design a současně i snadné a bezpečné ovládání svářeček. Specificky je vyřešeno bezpečné uložení a zafixování kabelů. Celý svařovací proces je plně automatický, přičemž zařízení je blokováno, pokud není připojena elektrotvarovka.

Svářečky elektrotvarovek najdou uplatnění jako alternativní metoda při svařování potrubí z termoplastů. SVEL řady 3500 se používají pro svařování trubek (nejčastěji z PE), např. pro venkovní rozvody vody a plynu. SVEL 950 je určena jako doplněk polyfúzního svařování pro zhotovení např. posledního nepřístupného svaru, nebo v případě opravy potrubí z polypropylénu.

Svářečka SVEL 3500 a SVEL 3500 Plus - svařování pomocí elektrotvarovek s čárovým kódem. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.
Svářečka SVEL 950 - svařování elektrotvarovek bez čárového kódu. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.

Svařování desek a fólií - extrudery a klínové svářečky fólií

Základní popis extruderů

Pro spojování desek a fólií se používají dva způsoby svařování. Prvním z nich je svařování pomocí přidaného materiálu. Představitelem této technologie je univerzální extruder ES 2, kterým lze svařovat široký rozsah tlouštěk plastových desek i fólií. Druhou možností je svařování fólií pomocí horkého klínu. Představitelem tohoto způsobu je svářečka fólií SKA, kterou lze svařovat stavební hydroizolační fólie určené pro spodní izolaci staveb, realizaci skládek odpadu atd.

Extrudery ES 2 - univerzální použití pro svařování desek i folií. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.
SKA 55, 55K, 80 - Automatické svářečky folií. Zdroj: DYTRON EUROPE s.r.o.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zdroj: Bef Home s.r.o.

Jak na instalaci krbové vložky. Usazení a obezdění zvládnete i svépomocí

Krbová vložka je oblíbeným dodatečným zdrojem vytápění rodinného domu i zajímavým prvkem interiéru. Její instalace není složitá, přesto vyžaduje znalost stavebních postupů a pečlivost při práci. Důležitá je stavební připravenost – přívod vzduchu a odtah kouře. Zkušenější kutil může krbovou vložku zvládnout usadit a…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA