REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jika: Sprchové kouty pro nejpohodlnější sprchování

Rychlá sprcha, nebo dlouhé sprchování po sportu či náročném dni? Nezáleží na tom, jak dlouhou dobu strávíte v koupelně, vždy by vám tam mělo být příjemně, abyste se mohli uvolnit a zrelaxovat. Tomu může napomoci i správná volba sprchového koutu. Ten by totiž měl nejen zapadnout do celkového konceptu koupelny, ale měl by splňovat i další požadavky, jako je dostatek prostoru nebo jeho praktičnost. Nabízí se tak celá řada otázek – jak se zorientovat v široké nabídce, kterou z variant zvolit – sprchový kout nebo jen stěny a jak jej správně nainstalovat?
Zdroj: Laufen CZ

Vybíráme sprchový kout

Důležitým kritériem při výběru sprchového koutu je velikost koupelny. „Pro pohodlné sprchování je vždy příjemné mít dostatek prostoru, proto je lepší vybrat si větší sprchový kout, pokud vám to interiér umožní. K dostání jsou ale i speciální řešení pro malé koupelny, kdy jsou sprchové kouty navrženy tak, aby zabíraly méně prostoru, ale zároveň neztrácely na pohodlí. Příkladem je sprchový kout Tigo značky Jika,“ uvádí Iva Šedivá, manažerka komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i česká značka Jika.

Zamyslet byste se měli také nad samotným umístěním v prostoru. Vybírat můžete mezi klasickými čtvercovými nebo čtvrtkruhovými kouty, nebo můžete zvolit sprchové stěny. Ty představují moderní řešení a nabízí velkou variabilitu. Lze je také skvěle přizpůsobit atypickým prostorám.  Rozhodnout se můžete např. i pro walk-in variantu anebo nainstalovat sprchové dveře do niky a vytvořit tak příjemný sprchový prostor.

V neposlední řadě hraje roli samotný design. Sprchový kout by se vám měl líbit a měl by zároveň ladit i s dalším vybavením v koupelně. Za zvážení tak vedle tvaru a umístění stojí také, zda zvolit rámový nebo bezrámový sprchový kout. Zde záleží primárně na vašich preferencích.

Zdroj: Laufen CZ

Se sprchovou vaničkou, nebo na dlažbu?  

Zatímco klasické sprchové kouty jsou montovány se sprchovými vaničkami, sprchové stěny mohou být instalovány přímo na podlahu. „Sprchové vaničky jsou v našich domácnostech zatím stále rozšířenější variantou. Jejich výhodou je, že nemusíte stavebně zasahovat do podlahy. V případě, že se rozhodnete pro variantu instalace na dlažbu, nezapomeňte na sprchový žlab, který by měl být umístěn a vyspádován tak, aby vám voda při sprchování nenatekla do koupelny“ uvádí Iva Šedivá.

Pokud se rozhodnete montáž sprchového koutu obstarat sami, je důležité věnovat stoprocentní pozornost každému kroku v montážním návodu, který byste měli mít vždy při ruce. Podstatným bodem je mít také zkontrolované stěny, které musí být rovné, aby zajistily správnou přiléhavost konstrukce. Jestliže si nevíte rady, je ale vždy lepší svěřit instalaci do rukou odborníků.

Značka Jika v letošním roce představila novinku sprchový kout Nion, který je k dostání ve čtvercové i čtvrtkruhové variantě. Sprchový kout je z 6 mm silného bezpečnostního skla a je opatřen povrchovou úpravou JIKA perla GLASS, díky které je jeho údržba opravdu jednoduchá. Pro srovnání případných stavebních nerovností disponuje možností 15mm kompenzace profilu.  Vybrat si navíc můžete z klasické varianty s transparentním sklem nebo dekorem arctic. Nová řada Nion vedle sprchových koutů nabízí na výběr i sprchové dveře nebo stěny a přináší tak ucelené portfolio řešení pro každý koupelnový prostor.

Do malých a úzkých koupelen se skvěle hodí asymetrický sprchový kout Jika Tigo. Elegantně vyřeší problém s nedostatkem místa a zároveň díky rozměru 80 x 100 cm poskytne dostatek pohodlí i při sprchování v malých koupelnách.

Sprchový kout je opatřen bezpečnostním sklem o tloušťce 6 mm a je ošetřen speciální povrchovou úpravou skla JIKA perla GLASS, která usnadňuje údržbu a prodlužuje životnost.

Do prostornějších koupelen vám bude skvěle pasovat čtvercový sprchový kout Lyra Plus. Bezpečnostní sklo si můžete přizpůsobit dle svých preferencí. Zvolit můžete klasické transparentní sklo, nebo provedení s matnými pruhy, které poskytnou dostatek soukromí.

Stejně jako ostatní sprchové kouty značky Jika je i sprchový kout Lyra Plus nabízen výhradně se speciální úpravou JIKA perla GLASS na vnitřní straně sprchového koutu.

Stále populárnějším řešením jsou sprchové stěny.  Stěny Pure značky Jika dodají moderní a výjimečný vzhled koupelně díky svému nadčasovému designu. Speciální skla můžete poskládat do několika podob tak, aby byl perfektně využit prostor vaší koupelny a zároveň vám vnikl dokonale designový sprchový prostor.

Bezpečností sklo o tloušťce 8 mm musí být zasazeno do dostatečně pevné konstrukce. Důležité je také myslet na uzpůsobení vaničky nebo odtokového žlabu.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: prague.gallery@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…