REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Česká LED svítidla s unikátní technologií chlazení LED diod

Předností svítidel Bohemia LED je především vysoká kvalita jejich technických a funkčních vlastností a výrazně dlouhá životnost, založená na použití patentované technologie chlazení LED diod.
Zdroj: Bohemia LED s. r. o.

Česká svítidla? Bohemia LED!

Společnost Bohemia LED s. r. o. se zabývá vlastním vývojem, výrobou, servisem a montáží kvalitních LED svítidel, s dosavadním zaměřením především na LED svítidla technická, průmyslová a svítidla určená pro veřejné prostory. Aktuální novinkou je rozšíření sortimentu také o vývoj a výrobu osvětlení akvárií a terárií. Vyráběná svítidla jsou kompletně, ve všech svých částech, vyráběna ve vlastním domácím prostředí, bez podílu komponentů dovážených z cizích zemí. Na svítidla je poskytována záruka 5 let.

Společnost sídlící v Praze 19 - Kbelích, byla založena roku 1998 jako mladší sesterská společnost již zavedené společnosti Dytron Europe s. r. o., která patří mezi významné evropské výrobce zařízení pro svařování plastů a která současně poskytuje i výrobní zázemí pro vlastní výrobu svítidel.

Zdroj: Bohemia LED s. r. o.

Vedle vlastního vývoje a výroby svítidel společnost Bohemia LED zajišťuje také komplexní tvorbu osvětlení, pracuje se systémem řízeného svícení a při vývoji svých svítidel zohledňuje také vliv barvy světla na lidskou psychiku. Výsledkem jsou svítidla, která  v sobě integrují teplotu chromatičnosti od teplé bílé, přes neutrální až po studenou bílou, kdy je možné si konkrétní barvu světla navolit podle aktuálního účelu použití. Společnost poskytuje v této oblasti také odborné poradenství.

Příležitostně se společnost věnuje také drobným renovačním zakázkám, kdy do stávajících svítidel zákazníků vyrábí nové vnitřní vybavení nebo za pomoci 3D tiskáren vytvoří kompletní kopii celého svítidla. V současné době se společnost zaměřuje na rozšíření sortimentu a inovaci designu svítidel a aktuálně se zabývá také dvěma novými směry, kterými jsou vývoj přídavných reflexních světel k motocyklům a čtyřkolkám a výše zmíněný vývoj a výroba osvětlení určeného k osvětlení akvárií a terárií.

Všechna tato řešení osvětlení splňují veškeré technické požadavky pro konkrétní účely použití. V případě osvětlení akvárií a terárií se vzhledem k různým rozměrům akvárií jedná o realizaci osvětlení přímo na zakázku, dle konkrétních rozměrů a dalších potřeb zákazníka.

Modulární svítidla ANTARES, VEGA UPS a ACAMAR, vhodná k interiérovému i exteriérovému osvětlení, navržená designérem Janem Čtvrtníkem, zdroj: www.bohemialed.cz

Charakter svítidel:

Svítidla Bohemia LED jsou jedinečná především díky své vlastní technologické koncepci, vyjímečně dlouhé  životnosti a kvalitě technického provedení. To je podpořeno i použitím ušlechtilých materiálů k výrobě povrchů svítidel.

Řešení osvětlení prodejny Würth s. r. o. v Praha 9 - Letňanech, instalovaná svítidla VEGA a ATIK. Zdroj: Bohemia LED s. r. o.

Inovativní technologie, spočívající v chlazení LED diod:

Mezi nejvýznamnější kvality svítidel patří jejich výrazně dlouhá životnost, která je výsledkem použití vlastní patentované LED technologie, založené na chlazení LED diod.

Řešení osvětlení kadeřnictví Salon Design Lenka Dendani v Praze 19 - Kbelích. Instalovaná svítidla VEGA. Zdroj: Bohemia LED s. r. o.

Při vývoji společnost vycházela z principu LED svícení:

LED diody jsou polovodiče, které kromě svícení vydávají i určité teplo. Teplotní hodnoty vydávaného tepla je však třeba hlídat, protože nadměrné teploty přechodu (maximální provozní teplota LED diody je 120–150 ˚C), mohou v LED diodě působit nevratné změny a následně vést k jejímu zničení. Vyšší provozní teploty LED diody tedy způsobují její nižší životnost.

Společnosti Bohemia LED se postupným vývojem podařilo vyvinout takové konstrukční řešení svítidel, kdy jsou "ledky" chlazeny a jejich teplota je udržována na hodnotách 40 - 50 ˚C. Takto chlazené LED  diody pak vydrží svítit min. po dobu 50. 000 hodin, což odpovídá nepřetržitému svícení po dobu 6 let

Zdroj: www.bohemialed.cz

Tvary svítidel:

Samotná svítidla vznikají osazováním "ledek" na desky plošných spojů na automatické osazovací lince. Vzhledem k tomu, že LED diody obvykle vyzařují světlo v úzkém paprsku jen jedním směrem, tedy v principu 2D, vycházejí z tohoto způsobu svícení i tvary svítidel. Jsou koncipovány tak, aby bylo možné vedle sebe "ledky" plošně skládat a využít jejich zmnoženého svícení v jednom směru (v rozměru 2D).

Ve směru zleva nahoře: přisazené svítidlo SINISTRA, zapuštěné svítidlo ALYA, přisazené svítidlo ZETA a vestavěné svítidlo MAIA, zdroj. www.bohemialed.cz

Společnost Bohemia LED nabízí k jednotlivým typům svítidel také širokou škálu difuzorů a současně podle typu prostředí a účelu použití doporučí také jejich nejvhodnější typ. Zdroj: Bohemia LED s. r. o.

Technické a funkční vlastnosti svítidel:

Mezi výhody a charakteristické vlastnosti svítidel Bohemia LED patří:

 • Stálá barva světla, která zaručí stejnou barvu i po několika letech. Pokud si např. za rok koupíte naše svítidlo a umístíte vedle současného, nepoznáte rozdíl v barvě.
 • Originální způsob inteligentního ovládání i pomocí mobilu, každé světlo lze ovládat bezdrátově nebo pomocí speciálních pohybových snímačů.
 • Každé světlo svítí i při výpadku proudu po dobu až 3 hod, stačí jej doplnit bateriovým modulem.
 • Revoluční řešení nouzového osvětlení s pohybujícími se 2D šipkami.
  V případě nebezpečné situace umožňuje bezpečnější nasměrování osob
  k nejbližšímu únikovému východu.
 • Dlouhá životnost díky správnému chlazení. Díky originálnímu českému řešení v chlazení LED diod dosahuje jejich životnost min. 50. 000 hod, což odpovídá nepřetržitému svícení po dobu téměř 6 let.
 • Nízká spotřeba Bohemia LED zaručuje:
  • vyšší úspory ve spotřebě energie, až 8 - 10x oproti žárovce a 1,5 - 2 oproti zářivkám
  • rychlou návratnost investice při výměně celého svítidla
 • Věrnost podání barev:
  • neutrální bílá Ra > 85
  • teplá bílá Ra > 80
  • studená bílá Ra > 80
  • kombinovaná studená a teplá bílá > 80
 • Neruší blikáním - svítidla neunavují oči blikáním tak jako např. některá zářivková světla
 • Okamžitý start svítidla - Bohemia LED se rozsvítí plným výkonem od jedné sekundy. Jejich vlastnosti je tedy předurčují do prostor, kde dochází k častému rozsvěcování a zhasínání, životnost tím není ovlivněna.
 • Odolnost proti nízkým teplotám - svítidla je možné používat i při velmi nízkých teplotách, a to až do - 20 °C.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Osvětlení

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Studie: Výměna zastaralého osvětlení může Česku ročně ušetřit 1,9 miliardy Kč

Úplný přechod na LED osvětlení v oblastech souvisejících s veřejnými rozpočty, tj. u silničního a pouličního osvětlení, ve zdravotnictví a vzdělávání by Česku pomohl dosáhnout ročních úspor na spotřebě elektřiny za 1,9 miliardy korun. Vyplývá to ze studie společnosti Signify, lídra světového trhu osvětlení, která…

Zdroj: Fotolia.com

7. ročník odborného semináře INTERIÉRY

Srdečně zveme všechny profesionály z oboru interiérů na již 7. ročník odborného semináře INTERIÉRY, který se koná ve čtvrtek 8. listopadu 2018 na VOŠ Volyně.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA