REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Investiční fond PFFL cílí na výstavbu domů pro seniory

Máme připravený unikátní koncept výstavby napříč celou republikou. Jde o unifikovanou výstavbu, která zajistí ekonomický provoz a komfortní prostředí pro seniory.
Domov pro seniory, Zdroj foto: PPFL

Vzhledem k demografickému vývoji se bude poptávka po místech v pobytových zařízení pro seniory rapidně zvyšovat. Očekává se, že počet lidí starších 65 let se do roku 2025 navýší o 250 tisíc na 2,3 milionu. V roce 2035 půjde celkové číslo přes 2,5 milionu lidí. Přitom aktuálně je kapacita lůžek pouze pro cca 40 tisíc seniorů ve zhruba 600 domovech po celé republice. „Stát tuhle oblast dramaticky podcenil. Pokud se to nezačne co nejdříve řešit, bude se muset čím dál více rodin starat o své drahé prarodiče na vlastní pěst. Jde opravdu o časovanou bombu,“ tvrdil Martin Fojtík, který se na trhu s nemovitostmi pohybuje více než 15 let.

Developeři stojící za fondem PFFL mají zkušenosti s výstavbou soukromých domovů pro seniory. Na kontě mají postavené projekty v Chrudimi, v Kolíně nebo na pražské Klamovce. „Máme připravený unikátní koncept výstavby napříč celou republikou. Jde o unifikovanou výstavbu, která zajistí ekonomický provoz a komfortní prostředí pro seniory. Jedno lůžko vychází investičně mezi 1,2 až 1,5 miliony korun podle velikosti, standardu a ceny pozemku,“ popsal výhody Martin Fojtík, pověřený poradce PFFL.

Cílem fondu je vybrat aspoň 1 miliardu korun v následujících čtyřech letech, investiční horizont fondu pro investory je minimálně 3 roky a celková investice do výstavby domovů přesáhne 3 miliardy korun. Minimální výše investice je jeden milion korun a zhodnocení investic našich klientů očekáváme kolem 6,5 %, předpokládaný čistý  výnos je 5 %. Fond spoléhá na unikátnost záměru a demografickou realitu v České republice. „V současné době je čekací doba na lůžko dva roky. To nám rozhodně nepřijde důstojné. Proto je také jedním z cílů zvyšování kvality života seniorů na úroveň známou ze zahraničí,“ dodal Martin Fojtík.

Paradoxem je, že aktuálně neexistuje žádný dotační program pro rozšíření potřebné sítě domovů pro seniory nebo domovů se zvláštním režimem. Fond PFFL se zaměřuje také na výstavbu Alzheimer center. „Stát v současné době není schopen vyhovět poptávce, nemá koncepci, má předraženou výstavbu a neefektivní provoz,“ dodal Fojtík, pověřený poradce PFFL, který se otevřel zájemcům začátkem září.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Reality

Zdroj: AdobeStock - differr

Katastrální mapa a ortofoto nemusí sedět přesně. Mapa má různou přesnost

Katastrální mapy, které mají původ v grafických mapách z mapování v první polovině 19. století, jsou na polovině území České republiky. Hranice parcel při jejich digitalizaci zaměřovány nebyly. Využity byly pouze geometrické plány, na jejichž podkladě byly v katastru provedeny změny. Přesnost těchto katastrálních map…

Brno, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Brno koupí za 3,5 milionu pozemky na Kamenném vrchu, chce tam stavět byty

Brno za 3,5 milionu korun koupí od soukromých vlastníků několik pozemků na Kamenném vrchu, plánuje tam výstavbu družstevních bytů. Město v místě vlastní už asi 90 procent pozemků. Po nákupu budou chybět už jen dva a s jejich majiteli město jedná, řekl to primátorčin náměstek Jiří Oliva (ČSSD). V první fázi vznikne…

Olomouc - ilustrační obrázek, zdroj: fotolia

Ceny bytů v Olomouci patří k nejvyšším v Česku, metr stojí až 65 tisíc Kč

eny bytů v Olomouci v posledních letech výrazně rostou, a patří tak k nejvyšším v Česku. Průměrná cena bytu v novostavbě se pohybuje už mezi 45.000 až 65.000 korunami za metr čtvereční. Nové byty tak v Olomouci stojí několik milionů korun, což je pro část obyvatel města už příliš vysoká cena. Vyplývá to z Koncepce…

REKLAMA