REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Vany jsou pasé, moderní trend velí: Sprchujte se

Ještě nedávno byla koupel synonymem pro maximálně příjemnou očistnou proceduru, kterou se lidé aktivní na sociálních sítích chlubili i online. Trend se ale, zdá se, změnil. Ekologický a k přírodě šetrný životní styl dominuje natolik, že se i influenceři a celebrity přestávají vyvalovat ve vanách, a namísto toho se chlubí zdravými a úspornými sprchami. Často ve studené vodě.
Zdroj: czkoupelna.cz
Zdroj: czkoupelna.cz

Pravda, taková sprcha celebrity se od sprchy běžného smrtelníka liší. Zatímco v českých bytech jsou běžné koupelny spíše menších rozměrů, mnoho zahraničních celebrit má doma sprchový box, ve kterém by šikovný řidič zaparkoval malý osobní automobil. Takový box umí kromě sprchy také namasírovat záda i další části těla, má zabudované voděvzdorné hlasem ovládané reproduktory, a možná i další skryté funkce.

Malá koupelna, malá sprcha

V Česku nejsou sprchové boxy natolik rozšířené. Nejčastěji využíváme skromnější sprchový kout, který, jak už název napovídá, spoří místo už jen tím, že přiléhá hned ke dvěma zdem. V některých panelových domech jsou dokonce vidění dokonce kouty se stejně skromnými rozměry, jako má koupelna sama. Takový kout přiléhá ke třem zdem, působí však velmi stísněně.

Nejčastěji se sprchujeme v koutech čtvercového půdorysu. Obvykle jde o sprchový kout 80x80, případně 90x90 cm. Ten svými rozměry bohatě stačí pro většinu dospělé populace, a navíc je levnější než kouty s většími či atypickými půdorysy, například trojúhelníkovými či pětistěnnými.

Abyste si mohli dopřávat ty pravé stylové sprchy, je třeba myslet také na maličkosti. Trendy vanová zástěna s některým z moderních vzorů vám dodá šmrnc, i pokud máte tu smůlu, že svou sprchu provádíte ve vaně, která dnes není v kurzu. A pokud se rozhodnete pro koupel, díky zástěně se o vašem faux pas nikdo nedozví. Tedy pokud si při koupeli nevyfotíte selfie na Instagram.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

Tlačítko dvojitého splachování, foto © TZB-info

Úsporné splachování je dnes standardem

Sucho, nedostatek vody a její neustále rostoucí cena v posledních letech vedou ke snahám o úsporu vody. Splachování toalet je také jednou z možností, kde lze vodou šetřit, a to ve větším množství. Podle statistických údajů se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet, na druhém místě je koupání ve vaně, na…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA