REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Fotosoutěž Otevřená Praha. Hlasujte a vyberte vítězné fotografie!

První ročník fotosoutěže Otevřená Praha zná své finalisty. Nyní je to na vás, vážení čtenáři portálu ESTAV.cz a návštěvníci festivalu Open House Praha. Hlasovat můžete pro jeden záběr z každé kategorie: Stavba, Detail, Lidé. Do soutěže dorazilo přes 250 snímků, ze kterých porota anonymně vybrala vždy sedm nejlepších. O konečném vítězi ale rozhodne vaše hlasování. Kterému snímku dáte svůj hlas? Hlasovat můžete do 3. 6. 2022!

HLASOVÁNÍ BYLO UKONČENO - DĚKUJEME

Vyhlášení výsledků bude jako první na www.estav.tv 6. června. Poté v článcích na ESTAV.cz a v informačních kanálech Open House Praha. Níže si můžete prohlédnout finalisty vybrané odbornou a redakční porotou. Vítěze jsme vyhlásili ve vysílání na estav.tv.

Popisky fotografií poslali sami autoři, které pro účely hlasování ponecháváme v anonymitě. Kompletní pravidla fotosoutěže naleznete na ESTAV.cz pod tímto odkazem.

Kategorie STAVBA

Komplexní pohled na architekturu extriéru či interiéru, větší stavební celky budov. Finalisty vybírala redakce ESTAV.cz.

Který obrázek z kategorie Stavba se vám líbí?
Prostor krypty kostela Nejsvětějšího Srdce Páně
Tento pohled ze Štvanice mě zaujal nejvíce, byl to po dlouhé době úhel, který jsem v Praze tak dobře neznal
Schodiště v Domě Radost
Strahovský stadion plný historie
Kombinace sloupů a dlažby v barevné mozaice zdobí interiér neoklasicistního Desfourského paláce v Praze (překlad z anglického originálu)
Budova ústředí ČSOB na Radlické ulici budí dojmy moderní architektury. Zároveň se budova zaměřuje na ekologii a otevřenost. Uživatelům poskytuje flexibilitu ve využití a nabuzuje přátelsků atmosféru.
Pohled z jeviště do Kongresového sálu v Kongresovém centru.

Kategorie DETAIL

Architektonické a stavební detaily (kliky, vitráže, zábradlí atp.) Finalisty vybíral garant a profesionální fotograf Lukáš Žentel.

Který obrázek z kategorie Detail se vám líbí?
Jde o část budovy B na Brumlovce, již jsem tuto budovu fotil dříve zespoda,ale tento pohled se mi naskytl až z její terasy. Vertikální linie s těmi horizontálními jsou fascinující. Zkrátka jednoduchý minimalismus, který mě hodně baví
Fotografie zachycující mizející svědectví přítomnosti zaměstnanců továrny byla prořízena během festivalu Open House 2022 v areálu pražské Pragovky
Plastika s názvem Slunce od Vladimíra Procházky, které je umístněné ve vestibulu Kongresového centra. Pohled shora dodáva uměleckému dílu dynamičnost a přivede návštevníka k obdivu
Lustr, Kongresové Centrum
Vhodný moderní detail do starého interiéru Budovy Elektrických podniků
Krásné staré dveře neuvěřitelně moderní budovy kostela. Pavel Janák posunul architekturu na novou úroveň (překlad z anglického originálu)
Dekorativní strop v zasedacím sále Ministerstva průmyslu a obchodu

Kategorie LIDÉ

Momentky z návštěvy, fotografie účastníků nebo pořadatelů na akci. Finalisty vybíral realizační tým akce Open House Praha.

Který obrázek z kategorie Lidé se vám líbí?
Pohled výdejním okénkem, který zachycuje návštěvníky při prohlídce bývalé jídelny v areálu pražské Pragovky. Fotografie byla pořízenav rámci akce Open House 2022
Nejen návštěvníci dychtí po informacích
Štvanická vodárna
Naše osmiletá dcera Elisa si prohlédla tento působivý funkcionalistický kostel: "Pan Hus má skvělý vkus, mami." (překlad z anglického originálu)
Záběr pořízený kukátkem dveří v neoklasicistním Desfourském paláci v Praze během prohlídky průvodcem festivalu Open House (překlad z anglického originálu)
Oddechová místnost s názvem Cloud, neboli Oblak. Všichni jsme vevnitř dítětmi a proto se všichni někdy jenom tak rozvalíme. Není lepší způsob jak oddechovat po dobrém obídku v práci
Interiér centrální kotelny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze od architekta Karla Pragera z roku 1993

Ceny do soutěže pro výherce věnovala firma Grohe - sanitární technika a Vršovické divadlo Mana.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Články

REKLAMA
REKLAMA