REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Papír (dokáže být) klimatizací

Papír přímo jistě chladit nemůže, ale umí nepouštět teplo a to v takové míře, že ušetříte za chlazení i klimatizaci. Výrobkem, který to umí, je celulózová foukaná izolace Climatizer Plus ze systému Compri firmy Ciur. Je vyráběná kanadskou patentovou technologií českou firmou z českého sběrného novinového papíru.

Předností z hlediska ekonomického je, že ušetříte provozní náklady za chlazení v létě a vstupní náklady na pořízení a rozvod klimatizace. Když už tuto izolaci bránící přehřívání interiéru máte, poslouží vám i v zimě jako špičková tepelná izolace. Šetříte náklady na topení a případně i při pořizování zdroje s nižším výkonem.

Z hlediska pořizovacího je aplikace Climatizeru Plus otázkou 1 až 3 hodin, podle velikosti a tvaru izolované plochy. Nejsou nutné stavební úpravy - izolace se zafoukává zvenčí, takže odpadává úklid a navíc je v ceně izolantu zahrnuta i cena práce.

V neposlední řadě je to i otázka šetření zdraví – vyhnete se dlouhodobému pobytu v klimatizované místnosti (i když vlastně „klimatizovanou“ je). Přirozenou regulaci vlhkosti jistě uvítají astmatici a lidé s respiračními chorobami.
Zajímavé pak na těchto počtech je, že nejde jen o prostý výčet užitečných vlastností, ale především také o fakt, že při pořízení jiného typu izolantu se vší pravděpodobností nezískáte za stejné peníze stejně velký užitek.

Jak noviny chladí?

Je to možné především díky neobyčejně velké tepelné setrvačnosti celulózy. V praxi to znamená, že vrstva tepelné izolace funguje tak, že vydrží přímé nahřívání sluníčkem 7 hodin, energii akumuluje a nepropustí teplo dovnitř. De facto odpadá tak potřeba interiér ochlazovat. Když se tepelné poměry změní, začne Climatizer Plus vypouštět teplo tam, odkud přišlo. Stejně tak to platí i opačně: schopnost zadržet teplo a nepropustit jej ven v zimních měsících je podobná a také nemá konkurenci. Jen pro srovnání – tato schopnost je 2x větší než u tradiční minerální izolace nebo polystyrenu. Pokud je venku 32oC ve stínu, doma 23oC bez klimatizace, co víc si přát!?

Vlhkost pro klima

Snad jen to, aby v místnosti byla i správná vlhkost, která je (nejenom v létě) stejně důležitá jako teplota, a klimatizace vám ji nezajistí. Díky přírodní podstatě celulózy má Climatizer Plus přirozenou schopnost regulace vlhkosti v interiéru. Pokud je jí příliš, část vlhkosti pojme do své struktury. Jakmile se situace obrátí, vypouští Climatizer Plus vlhkost zpět do ovzduší. Ve spojení s parobrzdnou fólií Intello se tak udržuje stálé, příjemné, přirozené a zdraví prospěšné mikroklima.

Zbytek dodá foukačka

Technologie foukání celulózy pod tlakem vzduchu prakticky eliminuje různá skrytá zákoutí a dokáže zamezit i předejít problémům v oblasti zateplení a poruch stavební konstrukce. Tento ekologicky aktivní produkt odolává také plísním, biologickým škůdcům – myším, vosám apod. Garantovaná je i dlouhodobá životnost při nezměněných izolačních a fyzikálních vlastnostech.

Více podrobností o tom, jak funguje celulózová izolace.

CIUR a.s.

logo
Pražská 1012
250 01 Brandýs nad Labem

telefon: 326 901 411
e-mail: info@ciur.cz

web: www.ciur.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak třídíme papír a jak se dále využívá?

Jak třídíme papír a jak se dále využívá?

Papír je po bioodpadu druhou nejvýznamnější složkou domovního odpadu. V sídlištní a smíšené zástavbě tvoří až čtvrtinu vyprodukovaného odpadu. Ve venkovské zástavbě se ho v odpadu vyskytuje méně. Některé domácnosti ho část spálí. Používat papír k zatápění nevadí, ale spalovat ho ve velkém je škoda. Papírenský…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA