REKLAMA
S námi stavíte na informacích

VIDEO: Klenutý tunel lze postavit za 24 hodin

Jak dlouho může trvat vytvoření vrstvené klenby tunelu nebo velko-kapacitní kanalizace? Dny nebo týdny? Kanadská stavební společnost Lock-Block Ltd. nabízí tutéž službu do čtyřiadvaceti hodin. A to všechno díky inovativnímu přístupu, který se lehce inspiroval stavebními dovednostmi starých Římanů.
stavba klenby tunelu

Oblouky, klenby, stoky nebo tunely metra nebylo ještě nikdy snadnější postavit. K vytvoření vám postačí dva prvky patentované kanadské technologie, které zkracují dobu konstrukce o 90 %, odrušují vznik stavebního odpadu a vynikají i v úspoře užitého materiálu. Prvním klíčem k úspěchu jsou speciální cihly se zámkovými výstupky na vrchní straně, a proporčně shodnými dutinami na spodní. Jak správně tušíte, tyto „velké kostky“ do sebe můžete zasouvat jako díly skládačky, která drží pohromadě.

Výsledná struktura je v závislosti na svém objemu samonosná, k jejímu zpevnění můžete případně užít pojivo. I tak ale můžete vytvořit 1,5 metru délky oblouku (pokud se bavíme o tunelu) každých pět minut. K tomu, aby se dílo skutečně dařilo v daném tempu, je zapotřebí ještě jedna vychytávka.

Kanadští stavitelé ji pojmenovali „Zipper truck“ a jedná se o přívěs kamionu, opatřený po vnějším obvodu oblouku pojezdovými články. Zámkové cihly skládačky tedy kladete spolu s pojivem jednu do druhé, a mobilní plocha Zipper Trucku vám slouží jako pevná opora. Jakmile dokončíte jednu část, kamion může o kus popojet a vy můžete začít budovat další díl klenby.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Partner rubriky

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Články na TZB-info.cz

Ohlédnutí za Stavebními veletrhy Brno s jejich ředitelem

Stavební veletrhy Brno získávají návštěvníky nejenom atraktivním programem pro odborníky, ale také prakticky ...

Zateplení bytových domů, které se rozhodně vyplatí

Řešíte v bytovém družstvu či sdružení vlastníků bytů zateplení bytového domu? Jelikož se jedná o velkou investici, ...

Vyberte si Váš pasivní dům z největšího katalogu pasivních domů

Pokud toužíte po bydlení s komfortním vnitřním prostředím a s minimálními náklady na provoz domu, je řešením volba ...

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist