REKLAMA
S námi stavíte na informacích

Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž na novou podobu centra

Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž na novou podobu centra. Pěší zónu T. G. Masaryka chce město zatraktivnit, zlepšit by se měl komfort pro pěší i cyklisty. Termín pro odevzdání soutěžních návrhů je konec března, úpravy centra chce město zahájit příští rok. Informovala o tom mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.
Kladno

Přípravy soutěže zabraly přes půl roku. Zahrnovaly i veřejná projednání s občany, obchodníky a online anketu o budoucí podobě pěší zóny. Podklady pro soutěž jsou mimo jiné i nově zpracovaný cyklogenerel či analýza parkování v centru města. "Za důležité považujeme plynulé a bezbariérové propojení pěší zóny s náměstím Svobody a autobusovým nádražím," uvedl radní pro rozvoj města Ondřej Rys (Volba pro Kladno).

Autoři námětů také budou navrhovat podobu informačního systému, který by nahradil množství rozličných typů reklam, kterými je prostor pěší zóny v současnosti podle radnice přeplněn. V centru by naopak měly přibýt zeleň, vodní prvky a pítka.

Na ulici T. G. Masaryka navážou další připravované projekty města, a to obnova podloubí podél třídy Československé armády a přestavba autobusového nádraží na moderní terminál. Také podobu nového nádraží určí architektonická soutěž.

Podrobné informace i kompletní soutěžní podklady Kladno zveřejnilo na webových stránkách města. Porota mezi nejlepší oceněné návrhy rozdělí celkem půl milionu korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Partner rubriky

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Články na TZB-info.cz

Ohlédnutí za Stavebními veletrhy Brno s jejich ředitelem

Stavební veletrhy Brno získávají návštěvníky nejenom atraktivním programem pro odborníky, ale také prakticky ...

Zateplení bytových domů, které se rozhodně vyplatí

Řešíte v bytovém družstvu či sdružení vlastníků bytů zateplení bytového domu? Jelikož se jedná o velkou investici, ...

Vyberte si Váš pasivní dům z největšího katalogu pasivních domů

Pokud toužíte po bydlení s komfortním vnitřním prostředím a s minimálními náklady na provoz domu, je řešením volba ...

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist