REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vybíráme správnou klimatizaci

Příjemné klima by mělo být naprostým základem v každém interiéru. Samozřejmě v létě je udržení teploty poměrně obtížné, zvláště ve chvíli, pokud venkovní teploty dosahují tropických hodnot. Přesto ale existuje řešení, kterým je klimatizace. A jak vybrat tu správnou, na to se aktuálně podíváme.
Vybíráme správnou klimatizaci

Kvalitní výrobce je základ

To první, co by při výběru mělo hrát roli, je správný výrobce. Rozhodně se vyplatí vsadit na prověřenou volbu, jelikož jedině tak si budete jisti špičkovým materiálovým zpracováním, ale i dostatečným výkonem. Jednou z velmi dobrých možností je i společnost Daikin, která vznikla v roce 1924 v Japonsku a aktuálně je považována za předního výrobce tohoto sortimentu. Inovace, jedinečný přístup a špičková materiály jsou důvodem, proč právě výrobky této firmy patří mezi špičku na trhu.

Konkrétní typ

Zůstaneme-li u nabídky tohoto výrobce, máme jako zákazníci možnost využít celou řadu variant. Mezi ty klasické, které využijeme v domácnosti, patří:

  • Nástěnné jednotky
  • Podstropní jednotky
  • Parapetové jednotky

Ty jsou poté doplňovány i řešením, které je využíváno třeba v restauracích – kazetové jednotky, nebo do kancelářských prostor – kanálové jednotky. Ty jsou instalovány do oblastí sádrokartonových podhledů. Zapomenout dnes můžete i na to, že by klimatizace byla pouze neforemným kusem pověšeným na vaší stěně. Dnešní zpracování v tomto směru přináší až nadčasový design a tak si můžete být jisti tím, že skvěle padne i do moderních interiérů.

Výkon a hlučnost

Další důležitý parametr výběru je samozřejmě výkon. Ten by měl odpovídat rozměrům naší místnosti, kterou chceme chladit. Zůstaneme-li u nejoblíbenějšího nástěnného řešení, tak zde není problémem uchladit i prostory o objemu vzduchu přes 200 metrů krychlových. S výkonem jako takovým poté souvisí také hlučnost, a to nejenom venkovní, ale i vnitřní jednotky. Ta má vliv hlavně na to, abychom při pobytu v místnosti nebyli nijak omezováni vysokým hlukem.

Dostatek funkcí

I toto je velmi důležité kritérium správného výběru. Automatické udržování teploty, možnost přednastavených režimů, nebo funkce vytápění. To je jenom zlomek toho, co dnešní klimatizace dokážou.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia, kyo

Investice do úspor energie loni vzrostly desetkrát na 1,96 mld. Kč

Investice do projektů energetických úspor loni v Česku meziročně vzrostly skoro desetkrát na 1,96 miliardy korun. Týkaly se 16 projektů, které energetické firmy realizovaly na budovách veřejných institucí, případně průmyslových firem. Informovala o tom Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES). Dosud jde o…

Byty, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia, jamrooferpix

Ombudsman: Byty zkolaudované k bydlení nelze využívat pro krátkodobou rekreaci

Byty zkolaudované k trvalému bydlení nelze podle veřejného ochránce práv Stanislava Křečka využívat pro krátkodobé ubytovací služby. Považuje to za obcházení stavebního zákona. Majitelé by takové byty měli nechat rekolaudovat. Ombudsman o tom dnes informoval na webu. Zabýval se stížností obyvatele domu, kterému…

Louvre, zdroj: Netfalls - stock.adobe.com

Impozantní skleněná pyramida stojí na nádvoří Louvru již 35 let

Impozantní skleněná pyramida uprostřed Napoleonova nádvoří před Louvrem, která od 29. března 1989 slouží jako hlavní vchod do tohoto nejznámějšího pařížského muzea, patří k symbolům francouzské metropole. Odvážný projekt amerického architekta čínského původu Ieoha Minga Peie prosadil v roce 1983 tehdejší francouzský…

Emise, zdroj: Adobestock

Prezident podepsal odsun termínu vyřazování emisních povolenek o pět měsíců

Firmy budou moci vyřazovat emisní povolenky za emise, které vypustily do ovzduší v předchozím roce, až k 30. září. Dosud tak musely učinit k 30. dubnu. Pětiměsíční odklad prezident Petr Pavel podepsal. Odklad se vztahuje také na termín, dokdy musí firmy příslušné množství povolenek nakoupit. Budou tak moci jejich…

Cihly - ilustrační obrázek, zdroj: pterwort, fotolia

Poptávka po cihlách roste, prodejci se předzásobují ze strachu z výpadků dodávek

Poptávka po zdicích a dalších stavebních materiálech začíná opět růst. Na začátek jarní stavební sezony mají prodejci ve skladech dostatek cihel, se zvyšující se poptávkou ale budou muset zásoby doplňovat. ČTK to sdělili největší čeští prodejci stavebnin DEK a Pro-Doma. Jedním z důvodů, proč se chtějí prodejci…

Veřejné osvětlení, zdroj fotolia, sema_srinouljan

O dotaci na výměnu osvětlení si zažádalo 700 obcí

O dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení zprostředkovávanou ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) si zažádalo 700 obcí. Z vyčleněné částky 2,52 miliardy korun se vyčerpalo 1,78 miliardy korun. Výzva k čerpání dotací určená na opravu lampových stožárů, instalaci LED svítidel a další opatření k úspoře energie za…

OD Kotva [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Obchodní dům Kotva dnes uzavřela rekonstrukce, potrvá dva roky

Obchodní dům Kotva v Praze 1 ode dneška uzavřela rekonstrukce. Potrvá dva roky. V nižších patrech vzniknou luxusní obchody a ve vyšších kanceláře. Promění se také okolí Kotvy, například zmizí nynější vstup do potravin. Sedmipodlažní budova s celkovou plochou 28.000 metrů čtverečních byla otevřena v roce 1975.

Libeňský most, archivní záběr, foto: Jakub Kopecký

Zavřenou část Libeňského mostu odborníci doporučili zbourat

Odborníci doporučili zbourat nyní uzavřený tzv. inundační most u pražské Palmovky, který je součástí Libeňského soumostí. Silničáři počkají na platné stavební povolení a pak zahájí demolici mostu. Práce by mohly začít letos v dubnu. Dnes to řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Bytový dům, zdroj: fotolia

Ceny nemovitostí opět na vzestupu. Starší nemovitosti ke konci roku zdražovaly

Průměrná cena staršího bytu v ČR činila ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku 87 838 korun za metr čtvereční. Mezičtvrtletně to bylo o pět procent víc a meziročně o sedm procent víc. Cena vzrostla v Česku mezičtvrtletně o osm procent také u rodinných domů, a to na průměrných 55 160 korun za metr čtvereční. O nižší…

REKLAMA